Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

11. ročník festivalu vedy na Slovensku

v Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach, Poprade a Moldave nad Bodvou,
cieľom ktorého je ukázať, že vedci sú „obyčajní“ ľudia s neobyčajným povolaním.

Príďte sa pozrieť na vynikajúce projekty našich študentov!
v piatok 29. septembra 2017

Uvidíte úspešné projekty:

v Starej tržnici v Bratislave od 9.00 do 22.30

 • Digitalizuj si svoj bloček
  Návštevníci si budú môcť vyskúšať vznikajúcu aplikáciu Kill-Bills na sledovanie svojich výdavkov. Za pomoci svojho (alebo nami dodaného) mobilného telefónu si budú môcť vyskúšať digitalizáciu pokladničného bloku a jeho následné použitie v rámci sledovania výdavkov >>>
 • Smartstore - Inteligentný sklad
  Prezentácia myšlienky využitia internetových technológií pri správe skladu. Interakcia používateľov bude spočívať v zvolení, odkiaľ sa majú objednávky vyberať a následne sa im ukáže najlepšia cesta a porovná sa s ich cestou.
 • Informácie znovunájdené
  Prezentácia technológií pomáhajúcich znovuobjavovať informácie z minulosti. Oboznámenie návštevníkov, ako môžu technológie pomôcť knihovníkom pri spracovaní článkov, publikovaných v digitalizovaných číslach prevažne starších časopisov a tým informácie z týchto časopisov jednoduchšie a presnejšie sprístupniť používateľom.
 • Stratosférická sonda (Michal Valíček)
  Začiatkom septembra 2017 študenti vypustili už druhý balón do stratosféry. Úlohou bolo s balónom priebežne komunikovať až do výšky 30 kilometrov. Experimentílna časť zaznamenávala výškový profil ozónu, radiácie, teploty, vlhkosti a kyslíku.

www.nocvyskumnikov.sk >>>