Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Termín: 12. december 2014

Pozrite si prezentáciu >>>
(.pdf 4,1 MB)

Miesto: V Turingovej veľkej učebni (-1.58 na 1. PP) FIIT STU v Bratislave
na Ilkovičovej 2 (v Mlynskej doline)

GPS: 48.153429, 17.071716

MHD: autobusy 31, 39 (príp. 30, 32, 37, 92, 192) zastávka ZOO;
električky 4, 5, 6, 9 a autobusy 28, 29 zastávka Botanická

Ako nás nájdete >>>

Čas: 8.45 - (cca) 13.00

Program:
  7.45 -   9.00 Registrácia
Chodba 1. NP
  8.45 - 10.30 Informácie o FIIT STU, prijímacom konaní, štúdiu, študijných programoch
Informácie o súťažiach ProFIIT a IIT.SRC Junior, študentskom živote

Turingova veľká učebňa (-1.58 na 1. PP)
10.30 - 13.00 Prezentácia a ukážky študentských projektov
Chodba 1. PP a priestory vybraných laboratórií
11.30 - 12.00 Stretnutie učiteľov, vychovávateľov a rodičov s vedením fakulty
knižnica na 1. PP
12.30 - 13.00 Tombola
Chodba 1. PP

Uvidíte zaujímavé projekty:

 

1 - FIIT
Chceš vedieť viac o štúdiu, študijných programoch, prijímacom konaní? O príležitostiach a súťažiach, ktoré sme pre vás pripravili? Neváhajte, príďte a spýtajte sa.

2 - Rozqvicka (Marek Loderer, Ján Podmajerský, Jozef Tvarožek)
Zábavné aj náročné, matematické aj informatické úlohy! Príďte si rozcvičiť hlavu. Rozlúšti matematickú alebo programátorskú úlohu.

3 - LeapKin - zábavná fyzioterapia pre deti s pohybovými obmedzeniami (Kamil Burda, Rudolf Grežo, Marek Hasin, Martin Nagy)
LeapKin je terapeutický systém určený pre deti s pohybovými obmedzeniami (napr. detská mozgová obrna a dyspraxia). Pomocou kooperatívnych počítačových hier s pohybovými senzormi si deti zlepšujú pohybové a sociálne zručnosti. Systém zbiera údaje o hráčoch tak, aby bolo možné jednoducho sledovať ich zlepšenie.

4 - Ako funguje telekomunikačný operátor (Tibor Hirjak, Martin Kalčok, Martin Nagy)
2G, 2.5G, 3G, 4G... Máš v tom zmätok? Chceš vidieť malú mobilnú sieť, zapojiť do nej rôzne zariadenia a telefonovať z nich na vlastný mobil? Chceš vedieť, ako fungujú siete telekomunikačných operátorov? Určite sa zastav v našom stánku, máš jedinečnú možnosť stať sa na moment telekomunikačným operátorom!

5 - Ovládanie počítača pohľadom a gestami (Jakub Daráž, Michal Mészáros, Robert Móro)
Chceš zistiť, ako sa dá počítač ovládať pohľadom a prečo mu neradno ukazovať neslušné gestá? Tak si príď vyskúšať najnovšie technológie v podobe senzora na sledovanie pohľadu a 3D kamery na rozpoznávanie výrazu tváre a gest ruky a zahraj si s ich pomocou počítačovú hru.

6 - Inteligentné vnorené systémy (Maroš Ďuríček, František Kudlačák, Dominik Macko)
Ako sa zabaviť programovateľnými obvodmi? Dokážeš poraziť naprogramovaný logický obvod v zábavnej hre Pong? Príď do stánku a vyskúšaj, kto je lepší. Zábavnou formou si tiež potrénuješ svoju schopnosť dekódovať ASCII znaky.

7 - Aj Ty v IT (Adriana Beňovičová, Martina Kabátová, Zdenka Záhumenská, Petra Kotuliaková)
Projekt AJ Ty v IT ťa presvedčí, že informatika je to správne miesto pre dievčatá. Získajú dobré vzdelanie, dobre platenú prácu a množstvo zaujímavých kolegov. Zastav sa na slovíčko!

8 - Živá obývačka (Rastislav Bencel, Tomáš Kováčik)
Nuda pri telke? Sám doma a nikto ťa nepočúva? Ukážeme ti inteligentnú obývačku, ktorú môže mať doma každý. Telka si rozumie s mobilom aj tabletom, dovolí ti ponáhľať sa na bus a pritom nezmeškať "dôležitý" futbalový zápas alebo telenovelu :o). Pritom ťa slušne pozdraví a počúva, čo jej rozkážeš bez námietok.

9 - Zábava počas cestovania (Ján Onder, Martin Polák, Tomáš Trávniček, Dávid Urban, Peter Pištek)
Aj vy sa pri cestovaní nudíte? Príďte si k nám pozrieť, ako by mohol fungovať multimediálny systém vo vlaku, ako spravovať flotilu autobusov s kompletným servisom pre cestujúcich. Zoznámite sa s aplikáciou, použiteľnou pri rôznych turistických sprievodcoch.

10 - Škola do vrecka (Jozef Karas, Michal Kučera, Filip Mazán, Veronika Olešová, Filip Šoltés, Alena Kovárová)
Na začiatku semestra študenti zisťujú svoj rozvrh a následne, kde sa dané učebne nachádzajú. Prváci to majú najťažšie, no s našou aplikáciou sa nestratia. Možno ich zaujíma aj čo je v jedálni na obed alebo kedy im ide autobus zo školy. To všetko a ešte oveľa viac skrýva jedna mobilná aplikácia.

11 - Speekle - logopedická hra, ktorá dobila slovenskú startupovú scénu (Veronika Štrbáková, Miroslav Šimek, Ondrej Galbavý, Peter Demčák, Michal Barla)
Vysvetliť a namotivovať dieťa predškolského veku na pravidelné opakovanie určitých zvukov pri odstraňovaní rečových porúch je úloha, pri ktorej sa zapotia aj profesionálni logopédi. Vytvorili sme aplikáciu riešiacu problém domáceho precvičovania výslovnosti pomocou jednoduchých hier. Príďte si pocvičiť jazýček a zlepšiť si výslovnosť!

12 - FIIT
Chceš vedieť viac o štúdiu, študijných programoch, prijímacom konaní? O príležitostiach a súťažiach, ktoré sme pre vás pripravili? Neváhajte, príďte a spýtajte sa.

13 - FIITAPIXEL (Peter Krátky, Ján Lang)
Rozvíjaj a ukáž aj svoj umelecký talent a kreativitu. Podeľ sa s ostatnými študentmi o svoj pohľad na svet cez objektív, zachyť na fotografiách svoje emócie a zapoj sa do súťaže o zaujímavé ceny.

14a - FabLab

14b - BikeLab

15a, b - Chyť internet do svojich rúk - Cisco Networking Academy (Pavol Helebrandt, Jan Skalný)
Chceš sa stať sieťovým špecialistom, poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? Určite zamier do Cisco sieťovej akadémie, kde sa nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúceho sieťara.

16 - Vizualizacia grafov v obohatenej realite (Peter Kapec, Vanda Benešová)
Chcete vedieť, ako sú prepojené jednotlivé stránky webového sídla? Ako vyzerá sociálna sieť? Vizualizáciou grafov vieme poskytnúť pohľad na rozsiahle dáta. Predstavíme vám systém, ktorý umožňujeme skúmať rôzne vzťahy ovládaním pomocou gest a vizualizáciou v obohatenej realite!

17 - Rozpoznavanie 3D objektov (Marek Jakab, Vanda Benešová)
Ukáž počítaču predmet a on ho rozpozná. Či už autonómny robot, robot alebo počítačová vizuálna kontrola... i mnohé ďalšie aplikácie využívajú metódy počítačového videnia. Človek jednoducho rozpozná predmety okolo seba, pre počítač je to stále veľká výzva. Predstavíme vám systém, ktorý rozpoznáva trojrozmerné predmety. Môžete si to vyskúšať!

18 - Quadcoptéry - drony (Pavol Fülöp, Marek Galinski, Dominika Hoskova, Marek Lipovsky, Tomáš Halagan)
Poď sa pozrieť, ako obraz z kamery umiestnenej na lietajúcom UAV (drone) môžeš vidieť formou virtuálnej reality v okuliaroch Oculus Rift 2! Tento obraz je navyše doplnený o rôzne informácie o lete, ktoré sú užitočné pre pilota. Máš jedinečnú príležitosť vžiť sa na chvíľu do kože pilotov týchto malých lietadiel!

Staňte sa aj vy súčasťou Fakulty informatiky a informačných technológií!

Každý tu má šancu preštudovať sa medzi najlepších.

Prijímacie konanie na bakalárske štúdium.