Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU
Termín: 15. december 2017
Miesto: V Aule Magne (-1.61 na 1. PP) FIIT STU v Bratislave
na Ilkovičovej 2 (v Mlynskej doline)

GPS: 48.153429, 17.071716

MHD: autobusy 31, 39 (príp. 30, 32, 37, 92, 192) zastávka ZOO;
električky 4, 5, 6, 9 a autobusy 28, 29 zastávka Botanická

Ako nás nájdete >>>

Čas: 8.45 - (cca) 14.00

Program:
  7.45 -   9.00   Registrácia
Chodba 1. NP

  8.45 - 10.30   Informácie o FIIT STU, prijímacom konaní, štúdiu, študijných programoch
Informácie o súťažiach ProFIIT a IIT.SRC Junior, študentskom živote

Aula Magna (-1.61 na 1. PP)

10.30 - 14.00   Prezentácia a ukážky študentských projektov
Chodba 1. PP a priestory vybraných laboratórií

10.45 - 11.30   Stretnutie učiteľov, vychovávateľov a rodičov s vedením fakulty
knižnica (-1.43 na 1. PP)

10.45 - 11.15   Vie počítač pochopiť fotografiu? Počítačové videnie a spracovanie obrazu (Martin Tamajka)
Ako to, že môj smartfón vie na fotke identifikovať ľudskú tvár? Dokážu počítače samé diagnostikovať chorobu na základe obrazu? Dokáže NCIS naozaj z fotografie vytiahnuť informácie tak, ako to vidíme v seriáloch? Interaktívna prednáška so živými ukážkami.
Turingova veľká učebňa (-1.58 na 1. PP)

10.45 - 11.15  
11.45 - 12.15  
Výskumné laboratórium Esetu (Zuzana Hromcová)
Aktuálne bezpečnostné hrozby z Internetu, demonštrácia niektorých škodlivých kódov a ochrana proti nim.
Aula Magna (-1.61 na 1. PP)

10.45 - 11.15   Nové trendy v sieťových technológiách (spoločnosť AT&T)
Aula Minor (-1.65 na 1. PP)
12.45 - 13.15   Aula Magna (-1.61 na 1. PP)

11.45 - 12.15  
12.45 - 13.15  
Čím je zaujímavý vývoj softvéru pre brzdy v aute? (spoločnosť Continental)
Continental vo Zvolene vyvíja bezpečnostne kritický softvér pre automobilky po celom svete. Prednáška načrtne, aké sú kroky vývoja a na čo všetko je potrebné pri takomto vývoji pamätať.
Turingova veľká učebňa (-1.58 na 1. PP)

11.45 - 12.15  
12.45 - 13.15  
Ako vidíme budúcnosť informačných technológií v TEMPESTe
Prečo sú Nemci majstrami sveta vo futbale? Prečo je v niektorých väčších mestách plynulá premávka, menej emisií a nehôd? Akú úlohu v tom hrajú technológie? Súčasné a budúce využitie informačných technológií v doprave, športe alebo medicíne a ako ich vidia v TEMPESTe. Prečo je fajn pracovať v oblasti IT.
Aula Minor (-1.65na 1. PP)

12.00 - 12.45   IT Kvíz (Jakub Ševcech)
Zábavný vedomostný kvíz zo všetkých možných aj nemožných oblastí s často prekvapivými odpoveďami
Knižnica (-1.43 na 1. PP)

Uvidíte zaujímavé projekty:


MAPKA PRIESTOROV 1. PP

PREZENTÁCIE V PRIESTOROCH CHODBY

• Chodba na 1. NP

1 - Elektrická formula - STUBA Green Team (Ján Laštinec, Pavel Sadloň, František Kudlačák, Martin Baťa)
Budeš mať možnosť spoznať študentský projekt STUBA Green Team, v rámci ktorého študenti navrhujú a konštruujú formulu na elektrický pohon a zúčastňujú sa s ňou na medzinárodných súťažiach Formula Student. Uvidíš, ako môžeš využiť vedomosti nadobudnuté na prednáškach v praxi.


• Chodba na 1. PP juh

2 - Všetko o štúdiu na FIIT
Chceš vedieť viac o štúdiu, študijných programoch, prijímacom konaní? O príležitostiach a súťažiach, ktoré sme pre vás pripravili? Neváhajte, príďte a spýtajte sa.

3 - Scio
Všetko o národných porovnávacích skúškach na VŠ.

4 - Nexteria
Organizácia, ktorá sa venuje rozvíjaniu mladých ľudí, a to nielen v oblasti budovania schopností a prípravy do praxe, ale aj rozvoja charakteru k morálnemu konaniu.

5 - IASTE
Medzinárodné združenie, ktoré zabezpečuje výmenný program odborných stáží pre študentov technických vysokých škôl. Študentom dáva možnosť vycestovať do 85 členských krajín sveta, kde môžu absolvovať odbornú stáž na akademickej inštitúcii alebo vo firme.

6 - AMAVET
Asociácia pre mládež, vedu a techniku na Slovensku ako občianske združenie, ktoré vytvára podmienky pre nádejných mladých vedcov. Pomáha napĺňať predstavy žiakom i študentom, ale sme tu i pre pedagógov či rodičov a vedieme spolu s nimi deti a mládež k zmysluplnému tráveniu voľného času.

7 - Best
Chceli by ste spoznať zaujímavých ľudí z rôznych kútov sveta, cestovať „as cheap as possible“, zabávať sa a popritom nadobudnúť nejaké tie vedomosti a zručnosti z vášho odboru?

8 - YNET
Viac ako len internátne internetové pripojenie.

9 - Ako zlepšiť zabezpečenie odomykania vzorom na smartfónoch - zábavná fyzioterapia pre deti s pohybovými obmedzeniami (Kamil Burda)
Neraz sa stáva, že cudzí človek, chtiac či nechtiac, zboku alebo poza chrbát odpozoruje odomykací vzor na smartfóne vlastníka. Vedeli ste, že spôsob, akým vzor kreslíte na telefóne, potenciálne dokáže prezradiť vašu identitu? Príďte sa zúčastniť malého experimentu, v ktorom sa pokúsite uhádnuť vybrané odomykacie vzory na dotykovej obrazovke smartfónu.

10 - LeapKin - zábavná fyzioterapia pre deti s pohybovými obmedzeniami (Kamil Burda, Zora Moravčíková)
LeapKin je terapeutický systém určený pre deti s pohybovými obmedzeniami (napr. detská mozgová obrna a dyspraxia). Pomocou kooperatívnych počítačových hier s pohybovými senzormi si deti zlepšujú pohybové a sociálne zručnosti. Systém zbiera údaje o hráčoch tak, aby bolo možné jednoducho sledovať ich zlepšenie.

11 - Všetko o štúdiu na FIIT
Chceš vedieť viac o štúdiu, študijných programoch, prijímacom konaní? O príležitostiach a súťažiach, ktoré sme pre vás pripravili? Neváhajte, príďte a spýtajte sa.


• Chodba na 1. PP sever

12 - Aj Ty v IT (Dominika Dolhá, Barbora Dančová)
Projekt AJ Ty v IT ťa presvedčí, že informatika je to správne miesto pre dievčatá. Získajú dobré vzdelanie, dobre platenú prácu a množstvo zaujímavých kolegov. Zastav sa na slovíčko!

13 - Rozqvicka (Andrej Hucko, Jozef Tvarožek, Martin Žák)
Zábavné aj náročné, matematické aj informatické úlohy! Príďte si rozcvičiť hlavu. Rozlúšti matematickú alebo programátorskú úlohu.

14 - FIIT v stratosfére (Michal Valíček)
Pred tromi mesiacmi poslal tím študentov svoju sondu do 34 kilometrov. Okrem merania teploty, vlhkosti, radiácie sa študenti zamerali hlavne na neustálu komunikáciu so sondou počas letu. Údaje prijímali rádiom počas jazdy autom na predpokladané miesto dopadu. Údaje sa spracovávali v laptope a priebežne odosielali na server. V stánku sa môžete dozvedieť o úskaliach rádiosondáže a aký je to pocit, poslať do blízkeho vesmíru svoj kód, ktorý ak nefunguje správne nemôžete opraviť a vyskúšať opäť.

15 - Kreatívna zóna @ FIIT (Martin Konôpka, Juraj Petrík, Juraj Vincúr)
Predstavíme ti miesto, kde sa môžeš počas štúdia realizovať. Počas workshopu ti ukážeme základy IoT (internetu vecí), 3D modelovania a 3D tlače, robotiky a aj niečo z virtuálnej reality (HTC Vive). Na začiatku workshopu si môžeš vybrať na čom chceš pracovať a čo sa chceš naučiť, následne sa skupiniek ujmú mentori a budú ich viesť. Namodelované veci si môžeš vytlačiť na 3D tlačiarni a odniesť so sebou domov. (Kreatívna zóna - RoboLab)

16 - Ako ušetriť energiu a prečo investovať do výmeny spotrebičov v domácnosti? (Michal Staškovan, Michal Dolnák, Martin Škodáček)
Aplikácia umožňuje používateľom pochopiť štruktúru ich spotreby elektrickej energie. Analyzuje existujúce riešenia a v rámci súčasných technologických možností navrhuje nové funkcionality pre webové aplikácie.

17 - Vyhni sa výtlkom - automatické zaznamenávanie výtlkov v cestách (Adam Strásky)
Výtlky na cestách sú tŕňom v oku každého šoféra. BumpsDetector predstavuje riešenie v podobe mobilnej aplikácie na automatické detegovanie výtlkov na cestách s použitím akcelerometra. Na zmapovanej trase umožňuje upozorniť vodičov na blízke nerovnosti, a tak sa vyvarovať kolízii. Kompletný prehľad stavu ciest s rôznymi možnosťami filtrov je tiež dostupný v rámci webovej stránky.

 

PREZENTÁCIE V LABORATÓRIÁCH

• Chodba na 1. NP juh

18 - Chyť internet do svojich rúk - Cisco Networking Academy (Pavol Helebrandt)
Chceš sa stať sieťovým špecialistom, poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? Určite zamier do Cisco sieťovej akadémie, kde sa nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúceho sieťara. (lab. 1.04)


• Chodba na 1. NP sever

19 - Laboratórium, ktoré treba zažiť (Eduard Kuric, Róbert Móro)
Prídeš na stránku, klikáš, skroluješ, no nie a nie nájsť to, čo potrebuješ, a ak sa ti to aj podarí, je to na veľa klikov. Znie ti to povedome? Dá sa s tým vôbec niečo spraviť? Príď sa pozrieť, ako sa meria používateľský zážitok, ako sa dá nazrieť do hláv používateľov a na vlastné oči zisti, ako fungujú najmodernejšie senzory na sledovanie pohľadu a na čo je to vlastne všetko dobré. (lab. 1.26)

20 - ESLAB: laboratórium vnorených systémov (Tibor Krajčovič)
Uvidíš mikropočítače vyvinuté v rámci projektov, logické analyzátory, emulátory, programátory, MP vývojové kity, XILINX vývojové kity. (lab. 1.35)


• Chodba na 3. NP sever

21 - UXI@FIIT: Laboratórium, ktoré treba zažiť! (Róbert Móro)
Nudia ťa bežné weby alebo mobilné appky? Zdajú sa ti neprehľadné či ťažko použiteľné? Predstavíme ti najmodernejšie výskumné cetrum používateľského zážitku na svete, v ktorom s využitím množstva senzorov skúmame, ako ľudia pracujú s počítačmi, surfujú na webe, sledujú TV alebo používajú mobilné appky. Výskumné centrum zahŕňa tri pracoviská, ktoré sú vybavené senzormi sledovania pohľadu (eyetracking), hĺbkovými kamerami pre záznam emócií a rozličnými ďalšími fyziologickými senzormi (EEG pre monitorovanie synaptických potenciálov nervových buniek mozgu, EKG, vodivosť kože, teplota, tlak). (lab. 3.29)


• Chodba na 4. NP sever

22 - Jam session s umelou neurónovou sietou (Lukáš Marták)
Predstavíme Vám čo sú neurónové siete a jednu zábavnú aplikáciu keď umelá neurónová sieť je v roli hráča ako keby hrala na hudobný nástroj. (lab. 4.46)


• Chodba na 5. NP sever

23 - IT v doprave (Tomáš Baránek, Tomáš Sokolík)
Autá sú v dnešnej dobe tvorené veľkým množstvom rôznych procesorov a senzorov. Niekedy chceme vedieť informácie, ktoré si vymieňajú. Inokedy je pre nás zaujímavé analyzovať dopravu ako celok, prípadne navrhovať rôzne zlepšenia pre cestovanie pasažierov na dlhšie trasy. Poznáte tie monitory v autobusoch v sedačkách cestujúcich? Tak ste sa už stretli s prácou našich študentov :) (lab. 5.36)

24 - Ako sa identifikovať? (Tomáš Baránek, Tomáš Sokolík)
Určite všetci poznáme heslá, PIN kódy, skener dúhovky a iné možnosti ako identifikovať používateľa. Na smartfónoch určite pracuješ nejako s notifikáciami, ktoré sa ti tu zobrazujú. Hráme sa s myšlienkou ako na základe takéhoto správania budeme vedieť identifikovať konkrétneho používateľa. Ak budeš chcieť, tak kúsok „nášho výskumu“ si budeš môcť vziať so sebou domov – jednou malou aplikáciou nám budeš vedieť z domu pomôcť potvrdiť alebo vyvrátiť našu hypotézu :) (lab. 5.36)

Staňte sa aj vy súčasťou Fakulty informatiky a informačných technológií!

Každý tu má šancu preštudovať sa medzi najlepších.

Prijímacie konanie na bakalárske štúdium >>>