Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

LUS je projekt Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (STU) pre všetkých stredoškolákov a budúcich maturantov plný zaujímavých prezentácií a prednášok, na ktorých sa dozvedia všetko, čo chcú vedieť o univerzite a jej fakultách, čo a ako sa u nás učí i skúma.

7. - 9. septembra 2015, teda presne od pondelkového predpoludnia do stredňajšieho popoludnia. Striedavo v Bratislave a v Trnave...

Účastníci Letnej univerzity pre stredoškolákov získajú titul ambasádora STU. Ambasádori dostávajú priamo z prostredia STU informácie o aktuálnom dianí, pripravovaných podujatiach, možnostiach štúdia... Vďaka nim sa tieto novinky môžu dozvedieť aj ich spolužiaci a kamaráti.

na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave

9. septembra 2015
9.30 - 10.50 hod.

na Ilkovičovej 2 (v Mlynskej doline)

Čo si u nás vyskúšate:

Ako funguje telekomunikačný operátor (Tibor Hirjak)
2G, 2.5G, 3G, 4G... Máš v tom zmätok? Chceš vidieť malú mobilnú sieť, zapojiť do nej rôzne zariadenia a telefonovať z nich na vlastný mobil? Chceš vedieť, ako fungujú siete telekomunikačných operátorov? Máš jedinečnú možnosť stať sa na moment telekomunikačným operátorom!

Chyť internet do svojich rúk - Cisco Networking Academy (Dominik Macko)
Chceš sa stať sieťovým špecialistom, poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? V Cisco sieťovej akadémii nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúceho sieťara.

Zábava počas cestovania (Peter Pištek)
Aj vy sa pri cestovaní nudíte? V našom laboratóriu uvidíte, ako by mohol fungovať multimediálny systém vo vlaku, ako spravovať flotilu autobusov s kompletným servisom pre cestujúcich. Zoznámite sa s aplikáciou, použiteľnou pri rôznych turistických sprievodcoch.

UX@FIIT: Laboratórium, ktoré treba zažiť! (Róbert Móro, Jakub Šimko, Jozef Tvarožek)
Nudia ťa bežné weby alebo mobilné appky? Zdajú sa ti neprehľadné či ťažko použiteľné? Predstavíme ti najmodernejšie výskumné cetrum používateľského zážitku na svete, v ktorom s využitím množstva senzorov skúmame, ako ľudia pracujú s počítačmi, surfujú na webe, sledujú TV alebo používajú mobilné appky. Výskumné centrum zahŕňa tri pracoviská, ktoré sú vybavené senzormi sledovania pohľadu (eyetracking), hĺbkovými kamerami pre záznam emócií a rozličnými ďalšími fyziologickými senzormi (EEG pre monitorovanie synaptických potenciálov nervových buniek mozgu, EKG, vodivosť kože, teplota, tlak).

Sleduj svoj Beacon mobilom (Alena Kovárová)
Beacon (majáčik) je malé nenápadné zariadenie, ktoré vysiela konštantný Bluetooth signál. Vďaka tomu je možné sledovať ho mobilom – už žiadne stratené kľúče! Pri použití viacerých pevne rozmiestnených majáčikov v budove je dokonca možné sa pomocou nich v tejto budove lokalizovať.

LeapKin - zábavná fyzioterapia pre deti s pohybovými obmedzeniami (Kamil Burda)
LeapKin je terapeutický systém určený pre deti s pohybovými obmedzeniami (napr. detská mozgová obrna a dyspraxia). Pomocou kooperatívnych počítačových hier s pohybovými senzormi si deti zlepšujú pohybové a sociálne zručnosti. Systém zbiera údaje o hráčoch tak, aby bolo možné jednoducho sledovať ich zlepšenie.

Aj Ty v IT (Petra Kotuliaková)
Projekt AJ Ty v IT ťa presvedčí, že informatika je to správne miesto pre dievčatá. Získajú dobré vzdelanie, dobre platenú prácu a množstvo zaujímavých kolegov.

Viac o LUS nájdete na stránkach STU >>>