Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

v piatok 25. septembra 2015
vedecká show, ktorá predstaví „ľudskú“ stránku vedy a vedcov
s mottom: „Veda je dobrodružstvo!“, „Výskumníci sú medzi nami“

Príďte sa pozrieť na vynikajúce projekty našich študentov!

Uvidíte úspešné projekty:

v Starej tržnici v Bratislave od 9.00 do 22.30

 • Vieme, koľko žmurkáš - Eyeblink (Andrej Fogelton)
  Zdravý človek žmurká 10-15 krát za minútu. Pri práci s počítačom je tomu často aj viac ako o polovicu menej. Preto máme suché oči, a preto nás neskôr bolia, pália či režú. Program eyeblink nám pomôže, aby sme žmurkali viac. Z času načas sa spustí pri práci s počítačom, odmeria, ako často žmurkáte a na základe Vášho zdravotného stavu a Vašich preferencií Vás bude upozorňovať, aby ste žmurkali viac.
 • SWIPS (Igor Jurik, Matej Liskovec, Jaroslav Loebl, Martin Tamajka, Peter Truchan, Lubomir Vnenk, Marián Šimko)
  Predstavíme revolučný systém na organizáciu šachových podujatí. Uvidíte, ako vyzerá hranie šachu pomocou webkamery a automatického rozoznávania obrazu. Budete mať možnosť prihlásiť sa do systému, vďaka ktorému už nezmeškajú žiadny turnaj v okolí. Uvidite vývoj svojho koeficientu Elo v prehľadných grafoch. Tí, ktorí doteraz šach nehrali, uvidia aké je jednoduché začať a tiež, ako bude vyzerať hranie šachu v najbližších rokoch.
 • Zábava počas cestovania (Peter Pištek)
  Aj vy sa pri cestovaní nudíte? Príďte si k nám pozrieť, ako funguje multimediálny systém v taxíku, ako sa zabávať počas jazdy. Ukážeme vám aj našu novinku - správa prepravných vozidiel a komunikácia dispečingu s profesionálnymi vodičmi. Vodiči nie sú len monitorovaní, ale získavajú aj informácie, ktoré im môžu pomôcť pri vykonávaní ich práce. Pre zvedavcom máme aj ukážku multimediálneho rozhrania, ktoré používa jeden súkromný dopravca na Slovensku.
 • Sleduj svoj Beacon mobilom (Alena Kovárová)
  Beacon (majáčik) je malé nenápadné zariadenie, ktoré vysiela konštantný Bluetooth signál. Vďaka tomu je možné sledovať ho mobilom – už žiadne stratené kľúče! Pri použití viacerých pevne rozmiestnených majáčikov v budove je dokonca možné sa pomocou nich v tejto budove lokalizovať. Príďte si to vyskúšať!
 • Spine Hero (Jozef Gáborík, Jakub Mačina, Matej Leško, Jozef Staňo, Jakub Šimko)
  Už sa ti niekedy stalo, že po dlhšej prací s počítačom si sa cítil unavene a rozbolel ťa chrbát alebo krk? Príď si vyskúšať aplikáciu Spine Hero, ktorá sa stará o tvoje zdravie pri práci s počítačom. Využíva na to kamery, používané v hernom priemysle a dokáže rozpoznať, či sedíš správne. Ak sedíš vykrútený ako paragraf alebo príliš dlho, upozorní ťa na to, a tak postupne zlepšuje tvoje návyky sedenia. Seď ako hrdina, cíť sa ako hrdina.

V rámci odborných diskusií v téme Informačná budúcnosť - 20.05 - 21.05 hod. - ako hosť diskutoval prof. Pavol Návrat >>>

Zopár fotiek na facebooku >>>

www.nocvyskumnikov.sk >>>