Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

v nedeľu 29. mája 2016
pri príležitosti osláv 25. výročia spoločnosti Volkswagen Slovakia
bratislavský závod otvorí svoje brány.

Príďte sa pozrieť na vynikajúce projekty našich študentov!

Uvidíte úspešné projekty:

od 10.00 do 18.00

 • Zábava počas cestovania (Jakub Dluhy, Maroš Krajčovič, Tomáš Petrík, Michal Valíček)
  Aj vy sa pri cestovaní nudíte? Príďte si k nám pozrieť, ako funguje multimediálny systém v taxíku, ako sa zabávať počas jazdy. Ukážeme vám aj našu novinku - správa prepravných vozidiel a komunikácia dispečingu s profesionálnymi vodičmi. Vodiči nie sú len monitorovaní, ale získavajú aj informácie, ktoré im môžu pomôcť pri vykonávaní ich práce. Pre zvedavcom máme aj ukážku multimediálneho rozhrania, ktoré používa jeden súkromný dopravca na Slovensku.
 • Vyhni sa výtlkom (Emil Seman)
  Rozbité cesty sú pre každého šoféra pohromou. Niekedy sa však výtlkom dá vyhnúť, ak by nás na ne upozornila navigácia. Naša mobilná aplikácia automaticky deteguje výtlky, zaznamenáva ich do databázy a zobrazuje šoférom ich polohu v mape. Šetríme svoje autá a cestárom povieme, kde majú zasahovať.
 • Ovládanie televízií v budove z tabletu (Tomáš Kováčik)
  V pobočke banky vás bez priloženia odtlačku prsta, stlačenia tlačidla či inej akcie privíta obrazovka a oznámi vášmu bankárovi, že ste prišli. Ako? Vďaka zdetegovanému mobilnému telefónu na základe GSM signálu. Sci-fi? Realita našim systémom na automatické rozpoznanie používateľa vďaka jeho telefónu a manažmentu obsahu obrazoviek cez sieť.
 • Šachové turnaje (Igor Jurik, Matej Liskovec, Jaroslav Loebl, Martin Tamajka, Peter Truchan, Lubomir Vnenk, Marián Šimko)
  Máte radi šach, hru kráľov? Predstavíme revolučný systém na organizáciu šachových podujatí. Uvidíte ako vyzerá hranie šachu pomocou webkamery a automatického rozoznávania obrazu. Systém, ktorý predstavuje budúcnosť šachových turnajov, vďaka ktorému už nezmeškáte žiadny turnaj vo svojom okolí a budete sa môcť lepšie pripraviť na svojich súperov. Ak ste doteraz šach nehrali, naučíte sa, ako začať a budete môcť porovnať svoju výkonnosť so šachovými veľmajstrami pomocou prehľadných interaktívnych grafov.
 • Sit like a hero / Korektné sedenie za počítačom (Jozef Gáborík, Jakub Mačina, Matej Leško, Jozef Staňo, Jakub Šimko)
  Už sa ti niekedy stalo, že po dlhšej prací s počítačom si sa cítil unavene a rozbolel ťa chrbát alebo krk? Príď si vyskúšať aplikáciu Spine Hero, ktorá sa stará o tvoje zdravie pri práci s počítačom. Využíva na to kamery, používané v hernom priemysle a dokáže rozpoznať, či sedíš správne. Ak sedíš vykrútený ako paragraf alebo príliš dlho, upozorní ťa na to, a tak postupne zlepšuje tvoje návyky sedenia. Seď ako hrdina, cíť sa ako hrdina.
 • UXI lab: Laboratórium, ktoré treba zažiť (Patrik Berger, Mária Dragúňová, Tomáš Juhaniak, Tomáš Matlovič, Robert Móro)
  Prídete na stránku, klikáte, skrolujete, no nie a nie nájsť to, čo potrebujete. Ak sa vám to aj podarí, je to na veľa klikov. Znie vám to povedomo? A dá sa s tým vôbec niečo spraviť? Príďte sa pozrieť, ako sa meria používateľský zážitok, a ako sa dá nazrieť do hláv používateľov. Na vlastné oči/hlavu/kožu zistíte, ako fungujú najmodernejšie senzory na sledovanie pohľadu a aktivity mozgu (EEG), a ako sa dajú využiť napr. na meranie kognitívnej záťaže, testovanie schopností vizuálneho hľadania a určovanie emocií, a načo je to vlastne všetko dobré.

Viac informácií na stránkach podujatia >>>