Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

výročný desiaty ročník festivalu vedy na Slovensku

v Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach, Poprade a Tatranskej Lomnici,
cieľom ktorého je ukázať, že vedci sú „obyčajní“ ľudia s neobyčajným povolaním.

Príďte sa pozrieť na vynikajúce projekty našich študentov!
v piatok 30. septembra 2016

Uvidíte úspešné projekty:

v Starej tržnici v Bratislave od 9.00 do 22.30

 • Stratosférická sonda (Peter Pištek)
  Príďte si pozrieť experimentálny stratosférický modul, ktorý sme vypustili do výšky 27 km. Máte jedinečnú príležitosť vidieť sondu zblízka, rôzne senzory aj ich prácu. Pozrite si fotky aj videoz letu.
 • FunCan - Kontroluj si auto (Peter Pištek)
  Autá sú v dnešnej dobe tvorené veľkým množstvom rôznych procesorov a senzorov. Všetky časti spolu vedia komunikovať (cez tzv. CAN zbernicu). Vytvorili sme projekt, ktorý monitoruje, čo sa všetko v aute deje a vybrané údaje posiela na centrálny server. Takto si vie napríklad firma kontrolovať v akom stave sú jej služobné autá. Pozrite si fotky, tiež video.
 • Zaži testovanie používateľského zážitku (Jakub Šimko)
  Prídete na stránku, klikáte, skrolujete, no nie a nie nájsť to, čo potrebujete. Ak sa vám to aj podarí, je to na veľa klikov. Znie vám to povedome? Dá sa s tým vôbec niečo spraviť? Príďte sa pozrieť, ako sa meria používateľský zážitok v laboratóriu, ale aj jednoducho z pohodlia domova a tiež ako sa dá nazrieť do hláv používateľov. Na vlastné oči zistite, ako fungujú najmodernejšie senzory na sledovanie pohľadu a na čo je to vlastne všetko dobré.

vo V-klube v Bratislave od 9.00 do 22.30

 • Seď ako hrdina (Jozef Gáborík Jakub Šimko)
  Sedíš často za počítačom? Príď si vyskúšať ako sa má sedieť správne! Spine Hero je aplikácia, ktorá pomocou webkamery alebo hĺbkovej kamery dá pozor, či správne sedíš za počítačom. Seď ako hrdina, cíť sa ako hrdina.

Stránku priebežne aktualizujeme.

www.nocvyskumnikov.sk >>>