Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

v piatok 25. septembra 2009
od 9:00 do 21:00
nákupné centrum Avion v Bratislave
vedecká show, ktorá predstaví „ľudskú“ stránku vedy a vedcov

Príďte sa pozrieť na vynikajúce projekty našich študentov!

Uvidíte úspešné projekty:

 • WOWI – World of Web Information (Nový spôsob prezentácie informácií),
  ktorým sa tím študentov bakalárskeho štúdia: Martin Labaj, Michal Lohnický, Peter Líška, Daniel Švoňava (pod odborným dohľadom prof. Márie Bielikovej) prebojoval do celosvetového finále súťaže Imagine Cup 2009 >>>>>
  Je to vizuálne atraktívna hravá prezentácia informácií s podporou kolaborácie. Jej cieľom je zmeniť súčasnú paradigmu prechádzania webu pomocou odkazov na inovatívny 3D zážitok.
 • Experimentálny hudobný nástroj,
  ktorý je výsledkom diplomového snaženia našej študentky Márie Pohronskej (pod vedením doc. Tibora Krajčoviča) a jeho úspech spočíva v tom, že funguje :-) Projekt získal na IIT.SRC 2008 - študentskej vedeckej konferencii zameranej na informatiku a informačné technológie, ocenenie profesijnej spoločnosti Circuits and Systems, Communications Societies and Signal Processing Societies IEEE Chapter Award >>>>>
  Ide o prototyp vnoreného systému na báze procesora architektúry ARM7, vybavený rôznymi prídavnými senzormi, PC klávesnicou a MIDI výstupným rozhraním. Čo užívateľ "zahrá" na klávesnici a senzoroch (tlak, vzdialenosť, dotyk...) sa pomocou firmware transformuje na MIDI správy, ktoré sú posielané do spracujúceho zariadenia (počítač, zvukový modul...).
 • Bloodlezzz,
  za ktorý tím študentov Gang4six: Sašo Kiselkov, Bianka Kováčová, Martin Kozmon, Lenka Litvová, Michal Poláčik, Jakub Tekeľ (pod vedením Mgr. Aleny Kovárovej) získal na IIT.SRC 2008 - študentskej vedeckej konferencii zameranej na informatiku a informačné technológie, ocenenie profesijnej spoločnosti Czechoslovak Section IEEE Award a cenu Best Poster Award >>>>>
  Hra, ktorá okrem klasickej myši je ovládaná aj hlasovým vstupom. Keďže jej hlavný predstaviteľ je zmutovaný komár, niet divu, že vzlietne len vtedy, ak hráč dostatočne dobre bzučí do mikrofónu.
 • Interactive Weather Desktop (Interaktívna pracovná plocha s počasím),
  za ktorý tím študentov Kozmonauti: Martin Čaučík, Tomáš Dankovčík, Peter Jakubec, Martin Jakubeci, Luboš Ukrop, Martin Zachar (pod vedením Mgr. Aleny Kovárovej) získal na IIT.SRC 2009 - študentskej vedeckej konferencii zameranej na informatiku a informačné technológie, ocenenie profesijnej spoločnosti The Czech ACM Chapter Prize >>>>>
  Túto flashovú aplikáciu si každý používateľ môže jednoducho nastaviť ako svoje pozadie pracovnej plochy (pre Win XP). Na rozdiel od klasického statického pozadia, IWD je dynamické pozadie – zobrazuje krajinku s oblohou, ktoré menia svoj vzhľad v závislosti od dennej doby, ročného obdobia a predovšetkým od aktuálneho počasia.
 • Laser Pointer Map Interaction
  študentov Viktora Mészárosa a Andreja Zelmana (pod vedením Mgr. Aleny Kovárovej)
  Táto aplikácia, prináša na hodiny zemepisu interaktívne učenie aj skúšanie priamo z lavice a to všetko s klasickými pomôckami za asistencie počítača.
 • Ako hrať futbal,
  úspešní študenti, Tomáš Backstuber, Peter Nosko, Daniel Slamka, Peter Smolinský, zapojení do tímového projektu RoboCup (pod vedením Ing. Ivana Kapustíka)
  Simulačné futbalové zápasy, pripomínajúce reálnu hru, so živým komentárom a ukážky pohybov trojrozmerného virtuálneho robota s opisom spôsobu jeho programovania a možnosťou zadefinovania si vlastných pohybov robota.