Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

v piatok 24. septembra 2010
od 10:00 do 24:00
nákupné centrum Avion v Bratislave

vedecká show, ktorá predstaví „ľudskú“ stránku vedy a vedcov
s mottom: „Researchers are among us“, „Vedci sú medzi nami“

Príďte sa pozrieť na vynikajúce projekty našich študentov!

Uvidíte úspešné projekty:

 • Ako vedia softvéroví futbalisti spolupracovať pri hre
  Napriek tomu, že robotika sa rozvíja raketovým tempom, dnešný roboti ešte stále nedosahujú schopností ich predlôh – ľudí. Výskumníci z FIIT ukážu, čo by dokázala umelá inteligencia, keby sa vedela zbaviť obmedzení robotického tela. Softvéroví futbalisti sa správajú a hrajú ako živý – spolupracujú, nahrávajú si, útočia a bránia. Možno uvidíte prvýkrát tím budúcich majstrov sveta.
 • Sociálna sieť pomáha šíriť dobro
  Facebook, Myspace či Twitter dnes používajú stovky miliónov ľudí zväčša na zábavu, hry či získavanie informácií o svete. Napadlo vám však, že môžu byť použité aj k šíreniu dobra? Výskumníci z FIIT vám umožnia vyskúšať aplikáciu, ktorá môže pomôcť miliónom ľudí na celom svete a prispieť k šetreniu prírodných zdrojov.
 • Zabavte sa v aute vďaka modernému multimediálnemu systému
  Priemerný človek strávi 233 hodín ročne v aute, či už dochádzaním do práce, v zápchach, alebo na cestách. Výskumníci z FIIT majú v úmysle vodičom tento čas spríjemniť a vyvíjajú špičkový multimediálny systém, ktorý ich zabaví, no aj uľahčí šoférovanie. Nebudeme už čoskoro potrebovať spätné zrkadlá? Budeme namiesto riadenia pozerať filmy? Na tieto aj ďalšie otázky tu nájdete odpoveď.
 • The Green Game - strategická hra pre malých aj veľkých výskumníkov
  Len málo z nás si uvedomuje, akou komplexnou úlohou je ochrana životného prostredia. Hra „The Green Game“ sa nesnaží poučovať, naopak, volí úplne opačný systém. Dá vám za úlohu riešiť vážne environmentálne problémy tak, ako sami uznáte za vhodné, prostriedkami, ktoré si sami vyberiete. K dispozícii budete mať najnovšie existujúce aj navrhované ekologické technológie, ktoré vám vašu úlohu uľahčia. Budete sa môcť stretnúť s tvorcami hry z FIITky a exkluzívne si ju aj vyskúšať.
 • Little Google Game
  Do vyhľadávača Google zadá každý deň 300 miliónov ľudí priemerne 2 miliardy zadaní. Hra „Little Google Game“ originálnym a veľmi zábavným spôsobom využíva tento obľúbený nástroj na to, aby preverila naše znalosti webu. Budete môcť hru zahrať, zmerať svoje sily s ostatnými návštevníkmi, a zároveň tak prispieť k vedeckému pokroku.
 • Domáca meteorologická stanica a iné počítače, ako ich nepoznáte
  V dnešnom svete sme neustále obklopený počítačmi bez toho, aby sme si to uvedomovali. Počítač otvára dvere výťahu, riadi chladničku alebo označuje lístok v autobuse. Výskumníci z FIIT vám umožnia nahliadnuť do zákulisia týchto systémov, ktoré ovplyvňujú náš každodenný život. Zároveň predstavia niektoré z špičkových prístrojov obdobného druhu, ktoré sami vyvinuli.
 • Prechádzka virtuálnou budovou FIIT
  Vďaka počítačovým technológiám budete mať možnosť poprechádzať sa v budove, ktorá sa ešte len stavia. Priamo na obrazovke počítača uvidíte vnútro aj vonkajšok budovy, budete sa v nej môcť pohybovať a preskúmavať jej chodby a miestnosti.