Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

v piatok 27. septembra 2013
vedecká show, ktorá predstaví „ľudskú“ stránku vedy a vedcov
s mottom: „Researchers are among us“, „Vedci sú medzi nami“

Príďte sa pozrieť na vynikajúce projekty našich študentov!

Uvidíte úspešné projekty:

v nákupnom centre Avion v Bratislave od 10:00 do 21:00

 • SiDobludil.apk (Michal Dorner, Alena Kovárová)
  Ešte nevieš, ako to vyzerá na vysokej škole? Či práve naopak? Zapamätať si rozvrh, učebne, zistiť, čo je v ktorej jedálni na obed, alebo kedy ide autobus zo školy. To všetko, a ešte oveľa viac, skrýva jedna mobilná aplikácia. Príď a vyskúšaj si aj ty byť chvíľu vysokoškolákom, ktorý už neblúdi :)

 • Inovatívne počítačové hry (Eduard Kuric, Karol Rástočný, Jakub Šimko)
  Obľubuješ počítačové hry? Máme pre teba prichystaných niekoľko: či s budovateľskou stratégiou, s ekologickou témou, alebo hry s účelom. Príď sa zahrať! Dozvieš sa i viac o použitých technológiách.

 • Speekle - rečová terapia je hra (Veronika Štrbáková, Miroslav Šimek, Ondrej Galbavý, Peter Demčák, Michal Barla)
  Vysvetliť a namotivovať dieťa predškolského veku na pravidelné opakovanie určitých zvukov pri odstraňovaní rečových porúch je úloha, pri ktorej sa zapotia aj profesionálni logopédi. Vytvorili sme aplikáciu riešiacu problém domáceho precvičovania výslovnosti pomocou jednoduchých hier. Príďte si pocvičiť jazýček a zlepšiť si výslovnosť!

 • Ako funguje telekomunikačný operátor (Miroslav Babják, Martin Nagy, Dominik Tamaškovič)
  2G, 2.5G, 3G, 4G... Máš v tom zmätok? Chceš vidieť malú mobilnú sieť, zapojiť do nej rôzne zariadenia a telefonovať z nich na vlastný mobil? Chceš vedieť, ako fungujú siete telekomunikačných operátorov? Určite sa zastav v našom stánku, máš jedinečnú možnosť stať sa na moment telekomunikačným operátorom!

 • Zábava počas cestovania (Martin Polák, Jan Mato, Viliam Straka, Andrej Kincel, Rastislav Bencel)
  Aj vy sa pri cestovaní nudíte? Príďte si k nám pozrieť, ako by mohol fungovať multimediálny systém vo vlaku, ako spravovať flotilu autobusov s kompletným servisom pre cestujúcich. Zoznámite sa s aplikáciou, použiteľnou pri rôznych turistických sprievodcoch.

 • Simulátor výťahu (Jaroslav Abaffy, Maroš Ďuríček)
  Príď sa pozrieť na počítače, ako ich nepoznáš! Každý má skúsenosti s ovládaním výťahu, ale teraz uvidíš, čo všetko sa v skutočnosti udeje po stlačení tlačidla a potom pri pohybe kabíny. Uvidíš mikropočítačový systém, ktorý riadi model výťahu. Môžeš si vyskúšať jeho funkčnosť.

 • Môže počítač vidieť? (Martin Geier, Marek Račev)
  Ukáž počítaču predmet a on ho rozpozná. Či už autonómny robot, robot alebo počítačová vizuálna kontrola... i mnohé ďalšie aplikácie využívajú metódy počítačového videnia. Človek jednoducho rozpozná predmety okolo seba, pre počítač je to stále veľká výzva. Predstavíme vám systém, ktorý rozpoznáva trojrozmerné predmety. Môžete si to vyskúšať!

v Starej tržnici v Bratislave od 12:00 do 23:00

 • Ovládaj všetko všetkým (Ivana Bohunická, Martin Čertek, Matúš Ujhelyi, Zuzana Ujhelyiová)
  Aj vás obťažuje hľadanie správneho diaľkového ovládača a jeho nie práve užívateľsky "priateľská" obsluha? Chceli by ste, aby sa rozsvietilo na váš povel? Dnešné technológie umožňujú spôsoby interakcie, o akých sme pred rokmi len snívali. Príďte do nášho stánku vyskúšať si, ako sa dajú ovládať rôzne zariadenia, ako TV, Hifi veža, svetlo alebo PC, novými interakčnými metódami, napr. gestom ruky, hlasovým povelom alebo prudším pohybom ruky držiacej mobil, prípadne jednoduchou mobilnou aplikáciou.

www.nocvyskumnikov.sk