Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

RoboCup 2009

Turnaj je určený pre študentské tímy zo strednej Európy. Všetci ktorí majú vlastného hráča a chcú si zmerať svoje sily s inými hráčmi sú vítaní.

Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách:

 • Súťaž 2D
 • Súťaž 3D
 • Harmonogram:

  do 25. mája 2009    sa treba prihlásiť e-mailom na adresu:    lekavy [at] fiit.stuba.sk
  29. mája 2009    regionálny turnaj v simulovanom robotickom futbale

   

  Ako sa prihlásiť?

  Na adresu: lekavy [at] fiit.stuba.sk treba poslať:

    • názov tímu
    • kontaktné informácie autorov
    • škola na ktorej autori študujú spolu s druhom štúdia
    • stručná charakteristika hráčov (hlavné zameranie práce, využité postupy, tím z ktorého sa vychádza atď.)
    • predbežná spustiteľná verzia hráča pre účely kvalifikácie

  V prípade akýchkoľvek nejasností odporúčame komunikáciu priamo s organizátormi.

  Organizátori si vyhradzujú právo usporiadať v prípade veľkého počtu prihlásených tímov kvalifikačné kolo, v ktorom sa rozhodne o účasti tímov na turnaji.

  Ďalšie pokyny:

  Každý tím bude mať pridelené 1 až 2 počítače. Pre svojich hráčov bude môcť tím využiť výpočtovú silu a úložný priestor pridelených počítačov. V prípade nutnosti je možné požiadať organizátorov o pridelenie ďalšieho stroja, tejto požiadavke však nemusí byť z technických dôvodov vyhovené.

  Tím je povinný dodať organizátorom spúšťacie súbory a zdrojové kódy svojho tímu, prípadne všetky ďalšie súčasti hráča potrebné na jeho beh (napríklad konfiguračné súbory), a to najneskôr do skončenia posledného zápasu turnaja. Dodané súbory budú po turnaji zverejnené. Celý tím musií byť spustiteľný jedným príkazom z príkazového riadku a tím musí tento príkazový riadok dodať spolu so súbormi hráča.

  Každý tím je zodpovedný za spustenie vlastných hráčov na turnaji a nebude tolerované zdržovanie pri spúšťaní hráčov, prípadne opakované spúšťanie hráčov (a teda aj servera). Odporúčame si spúšťanie dôkladne pripraviť a niekoľkokrát vyskúšať. Rozhodca môže udeliť výnimku z tohto pravidla v prípade, že takýto stav nastal bez zavinenia tímu.