Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

24. novembra 2009 v Malej kongresovej sále vydavateľstva Veda SAV sa uskutočnilo vyhodnotenie už 6. ročníka národnej súťaže mladých talentovaných ľudí - Študentská osobnosť Slovenska v akad. roku 2008/09, ktorá sa uskutočňuje pod záštitou prezidenta SR s podporou Slovenskej rektorskej konferencie a pod odbornou garanciou SAV.

Projekt vyzdvihuje mladé slovenské osobnosti na vysokých školách v Slovenskej republike, ich talent ako aj cieľavedomosť a úspešnosť, predstaviť ich širokej verejnosti a dať im možnosť presadiť sa doma aj v zahraničí. Jeho cieľom je motivovať ďalších študentov k výnimočným výkonom.

V kategórii Informatika a matematicko-fyzikálne vedy si prevzal ocenenie Michal Tvarožek, študent doktorandského štúdia Softvérového inžinierstva, z rúk Mariána Meška, výkonného predsedu Svetovej federácie mladých lídrov – Slovensko (Junior Chamber International - Slovakia), za výsledky vo výskume v oblasti webových technológií.

Absolútnou víťazkou sa stala Daniela Očipová zo Stavebnej fakulty Technickej univerzity v Košiciach. Získala tiež prvenstvo v kategórii Stavebníctvo, architektúra.