Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

LUS je projekt Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (STU) pre všetkých stredoškolákov a budúcich maturantov plný zaujímavých prezentácií a prednášok, na ktorých sa dozvedia všetko, čo chcú vedieť o univerzite a jej fakultách, čo a ako sa u nás učí i skúma.

6. - 9. septembra 2016, teda presne od utorkového rána do piatkoveho popoludnia. Striedavo v Bratislave a Trnave.

Účastníci Letnej univerzity pre stredoškolákov získajú titul ambasádora STU. Ambasádori dostávajú priamo z prostredia STU informácie o aktuálnom dianí, pripravovaných podujatiach, možnostiach štúdia... Vďaka nim sa tieto novinky môžu dozvedieť aj ich spolužiaci a kamaráti.

na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave

6. septembra 2016
13.00 - 15.30 hod.

na Ilkovičovej 2 (v Mlynskej doline)

Predpokladaný časový harmonogram:

13.00 - 13.15 Privítanie (Aula Minor - Malá aula na 1. PP)
13.15 - 13.30 Prehliadka priestorov (DigiLab, CPU...)
13.30 - 15.00 Prezentácie projektov (laboratória na 1., 3., 4., 5. NP)
15.00 - 15.30 Oddychové aktivity (Študovňa na 1. PP)

ČO NA VÁS ČAKÁ?

Chyť internet do svojich rúk - Cisco Networking Academy (Pavol Helebrandt)
Chceš sa stať sieťovým špecialistom, poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? V Cisco sieťovej akadémii nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúceho sieťara.

UX@FIIT: Laboratórium, ktoré treba zažiť! (Róbert Móro, Jakub Šimko)
Nudia ťa bežné weby alebo mobilné appky? Zdajú sa ti neprehľadné či ťažko použiteľné? Predstavíme ti najmodernejšie výskumné cetrum používateľského zážitku na svete, v ktorom s využitím množstva senzorov skúmame, ako ľudia pracujú s počítačmi, surfujú na webe, sledujú TV alebo používajú mobilné appky. Výskumné centrum zahŕňa tri pracoviská, ktoré sú vybavené senzormi sledovania pohľadu (eyetracking), hĺbkovými kamerami pre záznam emócií a rozličnými ďalšími fyziologickými senzormi (EEG pre monitorovanie synaptických potenciálov nervových buniek mozgu, EKG, vodivosť kože, teplota, tlak).

Ako zbaviť diskusie trollov (Monika Filipčíková, Jakub Adam, Andrej Švec, Filip Vozár, Jakub Šimko)
Tím študentov TrollBuster predstavia svoj projekt: moderateIT - softvér, ktorý sa zameriava na automatizovanú detekciu nevhodného správania v online diskusiách.

Výskumné laboratórium Esetu (Robert Lipovský)
Aktuálne bezpečnostné hrozby z Internetu, demonštrácia niektorých škodlivých kódov a ochrana proti nim.

Zábava počas cestovania (Peter Pištek)
Aj vy sa pri cestovaní nudíte? V našom laboratóriu uvidíte, ako by mohol fungovať multimediálny systém vo vlaku, ako spravovať flotilu autobusov s kompletným servisom pre cestujúcich. Zoznámite sa s aplikáciou, použiteľnou pri rôznych turistických sprievodcoch.

LeapKin - zábavná fyzioterapia pre deti s pohybovými obmedzeniami (Kamil Burda)
LeapKin je terapeutický systém určený pre deti s pohybovými obmedzeniami (napr. detská mozgová obrna a dyspraxia). Pomocou kooperatívnych počítačových hier s pohybovými senzormi si deti zlepšujú pohybové a sociálne zručnosti. Systém zbiera údaje o hráčoch tak, aby bolo možné jednoducho sledovať ich zlepšenie.

Aj Ty v IT (Petra Kotuliaková)
Projekt AJ Ty v IT ťa presvedčí, že informatika je to správne miesto pre dievčatá. Získajú dobré vzdelanie, dobre platenú prácu a množstvo zaujímavých kolegov.

Viac o LUS nájdete na stránkach STU >>>