LUS je projekt Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (STU) pre všetkých stredoškolákov a budúcich maturantov plný zaujímavých prezentácií a prednášok, na ktorých sa dozvedia všetko, čo chcú vedieť o univerzite a jej fakultách, čo a ako sa u nás učí i skúma.
4. - 6. septembra 2019, teda presne od stredajšieho rána do piatkového popoludnia. Striedavo v Bratislave a Trnave.
Účastníci Letnej univerzity pre stredoškolákov získajú titul ambasádora STU. Ambasádori dostávajú priamo z prostredia STU informácie o aktuálnom dianí, pripravovaných podujatiach, možnostiach štúdia... Vďaka nim sa tieto novinky môžu dozvedieť aj ich spolužiaci a kamaráti.
na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave
5. septembra 2019
15.50 - 18.20 hod.
na Ilkovičovej 2 (v Mlynskej doline)
Predpokladaný časový harmonogram:
15.50 - 16.25 | Privítanie (Aula Minor - Malá aula na 1. PP) |
16.25 - 16.35 | Prehliadka priestorov (Aula Magna, DigiLab, CPU...) |
16.35 - 18.15 | Prezentácie projektov (laboratória na 1., 3., 4., 5. NP) |
ČO NA VÁS ČAKÁ?
Chyť internet do svojich rúk - Cisco Networking Academy (Pavol Helebrandt)
Chceš sa stať sieťovým špecialistom, poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? V Cisco sieťovej akadémii nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúceho sieťara.
UXI@FIIT: Laboratórium, ktoré treba zažiť! (Jozef Tvarožek)
Nudia ťa bežné weby alebo mobilné appky? Zdajú sa ti neprehľadné či ťažko použiteľné? Predstavíme ti najmodernejšie výskumné centrum používateľského zážitku na svete, v ktorom s využitím množstva senzorov skúmame, ako ľudia pracujú s počítačmi, surfujú na webe, sledujú TV alebo používajú mobilné appky. Výskumné centrum zahŕňa tri pracoviská, ktoré sú vybavené senzormi sledovania pohľadu (eyetracking), hĺbkovými kamerami pre záznam emócií a rozličnými ďalšími fyziologickými senzormi (EEG pre monitorovanie synaptických potenciálov nervových buniek mozgu, EKG, vodivosť kože, teplota, tlak).
ESLAB: laboratórium vnorených systémov (Tibor Krajčovič)
Uvidíš mikropočítače vyvinuté v rámci projektov, logické analyzátory, emulátory, programátory, MP vývojové kity, XILINX vývojové kity.
MolpirLab (Peter Pištek)
Laboratórium na výskum multimediálnych aplikácií orientovaných na využitie v doprave.Výskum prebieha s využitím špecializovaných zariadení, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre použitie v autách, autobusoch, vlakoch a i.
SiemensLab (Lukáš Marták)
Laboratórium počítačového videnia a grafiky slúži predovšetkým pre výskum. Odborné aktivity pokrývajú oblasti počítačového videnia, počítačovej grafiky, virtuálnej reality, rozšírenej reality ako i nové metódy interakcie človeka s počítačom. Laboratórium poskytuje vybavenie pre výskum v oblasti rozšírenej reality (Augmented reality): systém pozostávajúci z veľkoplošnej priehľadnej projekčnej fólie, viaceré projektory, štyri senzory Kinect, a kamery ako aj výkonné PC s grafickou kartou NVIDIA GPU.
Viac o LUS nájdete na stránkach STU >>>