Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

8. novembra 2021 o 17.00 hod.
na platforme Microsoft Teams

Registračný formulár: https://forms.gle/WbQCJckNnjEGPQvt9
Registrácia je otvorená do 7. novembra, 23.59 hod.
Pripomienku aj s odkazom na pripojenie pošleme v deň konania podujatia.

 

Anotácia

From simple pattern matching to enhanced NetFlow and data-carving functionality. In this 3 hours hands-on workshop, we'll explore all the possibilities and caveats of Suricata - a modern open-source intrusion detection system (IDS).

Na workshope si ukážeme, ako vyzerá jednoduchý sieťový útok z pohľadu útočníka a bezpečnostného analytika.
Z pohľadu útočníka sa pozrieme na zneužitie zraniteľnosti na strane servera a exfiltráciu údajov cez skrytý kanál pomocou protokolu DNS.
Z pohľadu analytika sa pozrieme na sieťovú forenznú analýzu tohto útoku zo zachytených paketov v programe Wireshark a pomocou nástrojov v Linuxovej distribúcii SecurityOnion.

 

Lektor

Ján Laštinec pracuje v oblasti informačnej bezpečnosti v DataCentre a na FIIT STU pôsobí na pozícii odborného asistenta, kde sa venuje rôznym aspektom informačnej bezpečnosti od monitorovania siete, cez detekciu sieťových útokov až po bezpečnosť v rámci automobilových sietí a výučbe vo viacerých bezpečnostných predmetoch.

 

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU vedú Matej Laš, Martin Mihalovič, Michal Minár, Ing. Šefan Lazový a Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Ladislav Hudec.

 


Ďalšie semináre informačnej bezpečnosti na FIIT STU v Bratislave v ZS 2021/22