Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

15. novembra 2021 o 17.00 hod.

SEMINÁR SA PRESÚVA DO LETNÉHO SEMESTRA.

 

Anotácia

Bezpečnostné incidenty vo firmách sa veľmi zriedkavo týkajú len jedného zariadenia, preto je dôležité vedieť forenzné analýzy škálovať. Nie vždy je možné (a reálne vzhľadom na potrebný čas a zdroje) urobiť zo všetkých napadnutých zariadení kópiu disku či pamäte. Často je potrebné reagovať rýchlo a incident zanalyzovať okamžite. Na seminári si ukážeme, ako sa to dá pomocou open-source nástrojov Velociraptor a Timesketch.

 

Lektor

Ján Andraško, sieťový špecialista so zameraním na bezpečnosť IT systémov a sietí, spoluzakladateľ spoločnosti Binary Confidence. Vyštudoval odbor Informačné a zabezpečovacie systémy na Žilinskej univerzite. S problematikou detekcie incidentov viac ako 14 rokov skúseností, ktoré nadobudol okrem iného ako krypto administrátor, zástupca Security Officer-a a neskôr operačný manažér Security Operations Centra zabezpečenej siete Európskej komisie – sTESTA. V spoločnosti Binary Confidence vedie tím SOC analytikov, ktorí monitorujú infraštruktúru a riešia bezpečnostné incidenty jej klientov.

 

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU vedú Matej Laš, Martin Mihalovič, Michal Minár, Ing. Šefan Lazový a Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Ladislav Hudec.

 


Ďalšie semináre informačnej bezpečnosti na FIIT STU v Bratislave v ZS 2021/22