Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

7. - 8. júla 2018 sa v Trnave uskutočnili 71. majstrovstvá Slovenska v atletike.

Ján Volko vyhral finále stovky za 10,14 sekundy. Vylepšil tak čas o stotinu sekundy z vlaňajších MS v Londýne, no o zlepšenie rekordu ho však obral prisilný vietor 2,9 m/s (povolené sú 2 m/s).

Druhý deň zvíťazil a zároveň vytvoril nový slovenský rekord na 200 m vo finále časom 20,24 s, čím o 9 stotín zlepšil vlastný slovenský rekord z finále vlaňajších víťazných majstrovstiev Európy do 23 rokov v Bydgoszci.Prečítajte si rozhovor s Jánom Volkom, Atlétom roka 2017, študentom FIIT STU. Rozhovor vyšiel v poslednom čísle univerzitného časopisu Spektrum STU (str. 12 - 15).

"Je naozaj náročné stíhať školu i tréningy. Občas musí jedno alebo druhé ustúpiť, aby som to zvládol, ale zatiaľ som stíhal. Samozrejme, prispieva k tomu skutočnosť, že mi v škole vychádzajú v ústrety a pomáhajú mi, či už spolužiaci, alebo učitelia. Štúdium, ale i vrcholový šport si vyžadujú stopercentnú účasť, energiu i úsilie. Ja musím svojich 100 % rozdeliť, čo je náročné. Prechod z juniorského veku a zo strednej školy na vysokú školu a vrcholovú športovú prípravu je najťažšie obdobie pre športovca. Veľa športovcov je vtedy nútených ukončiť športovú kariéru. V našej krajine chýba systém univerzitného športu, ktorý by dokázal poskytnúť podmienky pre športovcov študujúcich na univerzitách a ešte ich aj motivoval," hovorí v rozhovore.