Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

30. júla 2019 o 10.00 hod.
FIIT STU v Bratislave, Ilkovičova 2 (Mlynská dolina)

Pozvánka na prednášky z oblasti robotiky, automatizácie, umelej inteligencie a biomedicínskeho inžinierstva.

Ruzena Bajcsy:
Scientific Methods in the Era of Big Data and Machine Learning
(profesorka, University of California, Berkeley, California, USA)

Laura Hallock:
System Identification of Human Musculoskeletal Dynamics. University of California, Berkeley
(doktorandka, University of California, Berkeley, California, USA)

Zaregistrujte sa.


Prof. Ruzena Bajcsy študovala na STU v Bratislave, kde získala aj doktorát v odbore elektrotechnika. Neskôr získala ďalší doktorát na Stanford University (California, USA), v odbore computer science. Dlhšie obdobie pracovala na U-Penn, kde založila známe robotické laboratórium GRASP Lab. Viacero rokov tiež pôsobila v National Science Foundation.

Od roku 2001 prednáša na UC Berkeley o robotike a venuje sa výskumu v rámci známeho BAIR laboratória, ktoré sa zaoberá umelou inteligenciou. Bola tiež zakladateľkou laboratória CITRIS a v súčasnosti vedie laboratórium HART, ktoré sa špecializuje na robotické technológie pomáhajúce človeku.

Témy, ktorými sa v súčasnosti zaoberá, zapadajú rovnako dobre do oblasti robotiky, automatizácie a umelej inteligencie, ako aj do oblasti biomedicínskeho inžinierstva.

Ruzena Bajcsy za svoju prácu získala veľký počet prestížnych ocenení, ako sú napr. ACM AAAI Allen Newell Award za pokrok v oblasti umelej inteligencie, IEEE Robotics and Automation Award za prínos pre robotiku a automatizáciu a mnohé ďalšie.