Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

9. apríla 2021 o 17.00 hod.

Registračný formulár: forms.gle/CzzSm5rVswj9ZrwU8
Registrácia je otvorená do 8. apríla, 23.59 hod.

 

Anotácia

V priebehu seminára si vysvetlíme základné aspekty Zákona o kybernetickej bezpečnosti 69/2018 Z. z., najdôležitejšie paragrafy zákona a pridružené vyhlášky. Cieľom je pochopiť zákon ako koncept pre firmy a inštitúcie či ústredné orgány verejnej správy, ktoré ho musia reflektovať a plniť dané požiadavky. Prediskutujeme rôzne povinnosti, ktoré zo zákona vyplývajú a ako sa jednotlivé organizácie na tieto požiadavky v súčasnosti pripravujú.

 

Lektor

Roman Čupka je hlavným konzultantom spoločnosti Flowmon Networks, CEO a spoluzakladateľom spoločnosti Synapsa Networks. Má viac ako 15 rokov skúseností v oblasti IT s hlavným zameraním na počítačové siete, infraštruktúru, informačnú a kybernetickú bezpečnosť a business inteligenciu. Špecializuje sa na monitoring aplikácií, bezpečnosti sietí s použitím AI (ML), detekciu kybernetických hrozieb a automatizáciu reakcií na prípadné incidenty.

 

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU vedú Martin Mihalovič a Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Ladislav Hudec.


Záznam zo seminára je prístupný pre používateľov @stuba konta: bit.ly/3uMVCXV.

 


Ďalšie semináre informačnej bezpečnosti na FIIT STU v Bratislave v LS 2020/21