Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

16. apríla 2021 o 17.00 hod.

Registračný formulár: https://forms.gle/716TjR8nZFam6Wqa9
Registrácia je otvorená do 15. apríla, 23.59 hod.

 

Anotácia

Vidieť znamená vedieť. Čo nevidíme, nedokážeme identifikovať. V priebehu seminára si vysvetlíme základné aspekty viditeľnosti do počítačových sietí na úrovni dátových tokov a sieťových paketov s použitím riešenia Flowmon. Tá je základom pre „DRIF” (Detection, Response, Incident Forensics) na sieťovej úrovni. Ukážeme si možnosti využitia 200 algoritmov v 42 detekčných metódach s použitím vstavanej automatizovanej inteligencie, strojového učenia, heuristiky, porovnávania vzoriek chovania, signatúr a nástrojov pre „threat intelligence” pre detekciu rôznych typov malware, ransomware, cryptojacking, úniku dát a ďalších kybernetických hrozieb dnešných dní.

 

Lektori

Roman Čupka je hlavným konzultantom spoločnosti Flowmon Networks, CEO a spoluzakladateľom spoločnosti Synapsa Networks. Má viac ako 15 rokov skúseností v oblasti IT s hlavným zameraním na počítačové siete, infraštruktúru, informačnú a kybernetickú bezpečnosť a business inteligenciu. Špecializuje sa na monitoring aplikácií, bezpečnosti sietí s použitím AI (ML), detekciu kybernetických hrozieb a automatizáciu reakcií na prípadné incidenty.

Martin Ševčík, Presale Engineer, Flowmon Networks, pôsobí v odbore kybernetickej bezpečnosti viac ako 20 rokov. Riešením kybernetických incidentov získal bohaté skúsenosti, ktoré uplatňuje ako konzultant a školiteľ. Je spoluautorom publikácie „Bezpečná počítačová síť".

 

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU vedú Martin Mihalovič a Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Ladislav Hudec.

 


Ďalšie semináre informačnej bezpečnosti na FIIT STU v Bratislave v LS 2020/21