Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

14. mája 2021 o 17.00 hod.

Registračný formulár: https://forms.gle/F1FoRhSQtqan7Mq88
Registrácia je otvorená do 13. mája, 23.59 hod.

 

Anotácia

Povieme si, čo to je Next-Generation Firewall, aký je rozdiel od legacy (zastaraných) Layer 4 firewallov, prečo je to dôležité a pozrieme sa bližšie na rozpoznávanie aplikácií, prevenciu pred stratou dát (Data Loss Prevention), rozpoznávanie zariadení, strojové učenie (Machine Learning) a vysvetlíme si techniky, ktoré malvér používa na prienik do siete a ako sa takýmto útokom brániť. Povieme si niečo o SSL/TLS inspection, Advanced URL Filtering, phishing a fileless útokoch.

 

Lektori

Roman Čupka je hlavným konzultantom spoločnosti Flowmon Networks, CEO a spoluzakladateľom spoločnosti Synapsa Networks. Má viac ako 15 rokov skúseností v oblasti IT s hlavným zameraním na počítačové siete, infraštruktúru, informačnú a kybernetickú bezpečnosť a business inteligenciu. Špecializuje sa na monitoring aplikácií, bezpečnosti sietí s použitím AI (ML), detekciu kybernetických hrozieb a automatizáciu reakcií na prípadné incidenty.

Luboš Chovan má viac ako 15-ročné skúsenosti v oblasti správy a zabezpečenia počítačových sietí. Vo svojej kariére si prešiel niekoľkými pozíciami pre tých najväčších technologických hráčov na trhu, má za sebou po celom svete niekoľko úspešných projektov pre veľké organizácie, poskytovateľov internetových služieb a mobilných operátorov. V súčasnosti pracuje ako hlavný technický konzultant pre strednú a východnú Európu v Palo Alto Networks.

 

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU vedú Martin Mihalovič a Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Ladislav Hudec.

 


Ďalšie semináre informačnej bezpečnosti na FIIT STU v Bratislave v LS 2020/21