Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

21. mája 2021 o 17.00 hod.

Registračný formulár: https://forms.gle/T6RxqBeWziCUH5ve6
Registrácia je otvorená do 20. mája, 23.59 hod.

 

Anotácia

Ostrovné systémy v OT (Operational Technology) sieťach sú už prežitkom doby. Prenos dát z IT do OT, nezabezpečené vzdialené prístupy, prenositeľné médiá či útoky zo strany dodávateľských služieb a produktov predstavujú ohrozenie výroby alebo zníženie produktivity. Hackeri sa môžu dostať oveľa ľahšie k riadiacim systémom, ktoré sú viac ako dekádu staré a môžu zneužiť ich slabiny k úspešnej kompromitácii.

 

Lektori

Roman Čupka je hlavným konzultantom spoločnosti Flowmon Networks, CEO a spoluzakladateľom spoločnosti Synapsa Networks. Má viac ako 15 rokov skúseností v oblasti IT s hlavným zameraním na počítačové siete, infraštruktúru, informačnú a kybernetickú bezpečnosť a business inteligenciu. Špecializuje sa na monitoring aplikácií, bezpečnosti sietí s použitím AI (ML), detekciu kybernetických hrozieb a automatizáciu reakcií na prípadné incidenty.

Martin Fabry je Critical Infrastructure Cyber Security Consultant, Accura, s. r. o. Konzultant, audítor, architekt a “industrial defender” v oblasti kybernetickej bezpečnosti ICS/DCS. Špecializuje sa na komplexnú kybernetickú ochranu IT a OT prostredí (SCADA ICS/DCS). Denne čelí náročným výzvam a úlohám v prostredí OT. Nasadzuje kybernetické opatrenia v rôznych kritických infraštruktúrach a odvetviach priemyslu. Má medzinárodné skúsenosti s kybernetickými projektmi v oblasti OT v rámci Európy i blízkeho východu. Martin je členom SANS ICS komunity, ISA Europe a držiteľom certifikácií CISSP, GICSP, CSSA, CISA, GRID, IEC 62443 Expert.

 

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU vedú Martin Mihalovič a Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Ladislav Hudec.

 


Ďalšie semináre informačnej bezpečnosti na FIIT STU v Bratislave v LS 2020/21