Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Bonusový seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

25. júna 2021 o 17.00 hod.
na platforme Microsoft Teams

Registračný formulár: https://forms.gle/y78dzajBfJT9fUQGA
Registrácia je otvorená do 24. júna, 23.59 hod.

 

Anotácia

Modelový scenár: Neznámy útočník získal neznámym spôsobom prístup k počítaču v našej sieti, stiahol naň z neznámeho zdroja neznámy program, ktorý následne neznáme ako spustil... a zašifroval neznámym algoritmom všetky naše dáta. Naša misia, pokiaľ sa ju rozhodneme prijať, spočíva v premene aspoň niektorých „neznámych“ na „známe“. Tento disk sa zničí za 5...4...3...2...CTRL+C. Na workshope sa pozrieme na to, ako by sa takýto incident mohol dať riešiť. Určite sa nám bude hodiť nejaký nástroj na analýzu skompilovaných programov a taktiež sa dá očakávať nejaká matika (ale zase nie extra veľa). Čo ďalšie bude treba, to uvidíme až „za behu“ -- v praxi tiež človek nemá všetko nalinkované vopred.

 

Lektori

Peter Košinár vyštudoval informatiku na FMFI UK a pred viac ako pätnástimi rokmi sa zamestnal v ESET-e. V súčasnosti sa pozerá najmä na zaujímavé prípady súvisiace s malvérom -– nech už ide o neštandardné vstupné vektory, šifrovanie, ochranu proti analýze... Okrem svojej práce tiež príležitostne prednáša na stredných či vysokých školách pre študentov informatiky o témach súvisiacich s analýzou malvéru a o počítačovej bezpečnosti všeobecne.

Robert Lipovský je Senior Malware Researcher v spoločnosti ESET so 14-ročnými skúsenosťami s výskumom škodlivého kódu, kyberzločinu a pokročilých hrozieb. Vedie tím výskumníkov a pravidelne publikuje v odborných ako aj mainstreamových médiách a prezentuje na bezpečnostných konferenciách. Vyštudoval informatiku na FEI STU a teraz o kyberbezpečnosti, reverznom inžinierstve a analýze malvéru prednáša vysokoškolským študentom.

 

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU vedú Martin Mihalovič a Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Ladislav Hudec.

 


Ďalšie semináre informačnej bezpečnosti na FIIT STU v Bratislave v LS 2020/21