Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

27. septembra 2021 o 17.00 hod.
na platforme Microsoft Teams

Registračný formulár: https://forms.gle/9Bz4hdxfZ8vQtdnY9
Registrácia je otvorená do 27. septembra, 16.00 hod.
Pripomienku aj s odkazom na pripojenie pošleme o 16.30 hod. (pol hodinu pred konaním podujatia).

 

Anotácia

MISP je jedna z najpoužívanejších open-source threat information sharing platforiem. V rámci seminára Ján Skalný opíše základné časti MISP-u, terminológiu, prípady využitia a rôzne iné ukážky. V druhej časti seminára Martin ukáže The Hive a Cortex platformy, integrácie MITRE ATTACK framework-u s The Hive a iné. Ukážeme čo sú to analyzéry a respondery v Cortexe, ako si ich vieme jednoducho naprogramovať. Celý workshop ukončíme prepojením týchto troch systémov aby fungovali ako celok pre účely Threat Intelligence, Incident Response/Handling, etc.

 

Lektori

Ján Skalný si prešiel od assemblerov až k moderným jazykom a má viac ako 20-ročné skúsenosti spojené so softvérom a počítačovými sieťami. Jeho predchádzajúce náplne práce zahŕňali (a nielen to): programovanie webových aplikácií, nízkoúrovňové programovanie (zväčša v C), návrh softvérovej a sieťovej architektúry, administrácia Linuxov a BSD operačných systémov, reverzné inžinierstvo a trochu aj penetračného testovania. Má takisto skúsenosti s učiteľstvom, ktoré mu ide veľmi dobre (pozn. organizátorov).
Občas sa rád hrá s vnorenými systémami a inými "L1" systémami. Ako sám hovorí "Better keep your devices away if I have a soldering iron or a screwdriver in my hands. :)". Momentálne pracuje ako nezávislý bezpečnostný výskumník v SK-CERT - Slovenskom národnom kybernetickom centre.

Martin Mihalovič je študentom 4. ročníka bak. štúdia na FIIT STU. Zaujíma sa o oblasti Incident Response, teda analýzu malvéru, forenznú analýzu, reverzné inžinierstvo, ale má rád aj programovanie v rôznych jazykoch. Momentálne pracuje ako bezpečnostný analytik v CSIRT.SK. Je aj spoluzakladateľom a organizátorom seminárov informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

 

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU vedú Matej Laš, Martin Mihalovič, Michal Minár, Ing. Šefan Lazový a Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Ladislav Hudec.

 


Ďalšie semináre informačnej bezpečnosti na FIIT STU v Bratislave v ZS 2021/22