Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

28. februára 2022 o 17.00 hod.
na platforme Microsoft Teams

Registračný formulár: forms.gle/pRmQLuF61jzd2qdm6
Registrácia je otvorená do 27. februára, 23.59 hod.

Odkaz na seminár bude zaregistrovaným odoslaný 28. 2. 2022, tesne pred jeho začiatkom. Stačí sa bez problémov pripojiť aj v inkognito okne, nevyžaduje sa žiadne prihlásenie prostredníctvom MS Teams.

 

Anotácia

Bezpečnosť informačných technológií (angl. IT security) je obšírna oblasť, na ktorú sa ľudia pripravujú mnohokrát len teoreticky. Chýba im ale prax. Tá sa veľmi ťažko získava, a preto je naozaj dôležité zúčastňovať sa cvičení, ktoré sa snažia aspoň čiastočne odzrkadlovať skutočné hrozby. A preto aj v rámci bezpečnosti IT platí príslovie: "Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku."
Na seminári sa dozviete, ako takéto cvičenia prebiehajú, ako sa prípadne na ne dostať. Tiež sa môžete inšpirovať pri tvorbe vlasných cvičení. Jedna časť seminára je zameraná trošku viac aj na reverzné inžinierstvo, v prípade že vás táto problematika zaujíma, dozviete sa pár základných vecí, ktoré vám uľahčia začiatočné kroky.

 

Lektor

Michal Vangorík - pracuje na pozícií penetračného testera a reverzného inžiniera v spoločnosti IstroSec. Pred nástupom do firmy IstroSec pracoval dlhé roky pre Ministersvo obrany Slovenskej republiky na mnohých pozíciach v oblasti bezpečnosti IT. V rámci prestížnej súťaže zameranej na reverzné inžinierstvo FlareOn-challenge vždy úspešne vyriešil posledné tri kolá, pričom posledné dve ako prvý na Slovensku.

 

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU vedú Martin Mihalovič a Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Ladislav Hudec.

 


Ďalšie semináre informačnej bezpečnosti na FIIT STU v Bratislave v LS 2021/22