Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

14. marca 2022 o 17.00 hod.
na platforme Microsoft Teams

Registračný formulár: forms.gle/QzMXPrcGM4t9qtZw6
Registrácia je otvorená do 13. marca, 23.59 hod.

Odkaz na seminár bude zaregistrovaným odoslaný tesne pred jeho začiatkom. Stačí sa bez problémov pripojiť aj v inkognito okne, nevyžaduje sa žiadne prihlásenie prostredníctvom MS Teams.

 

Anotácia

Keby nebolo threat intelligence, nie som ani ja. Na seminári si spravíme stručný pohľad do toho, čo je threat intelligence, prečo je základom operácií v bezpečnosti (angl. security operations) a ako je využívaná (nielen) v rámci incident response. Čínski hackeri kradnú obchodné tajomstvá, severokorejskí kryptomeny, ruskí zase dokumenty. Čo kradnú americkí, zatiaľ nevieme. Aj o tom prečo to tak je, si povieme na tomto seminári.

Pre záujemcov o tému posielame odkazy na užitočné materiály na preštudovanie, stačí krátky náhľad najma do prvých dvoch:

  1. https://www.crowdstrike.com/blog/observations-from-the-stellarparticle-campaign/
  2. https://www.cisa.gov/uscert/ncas/alerts/aa22-047a
  3. https://redcanary.com/threat-detection-report/
  4. https://www.cisa.gov/uscert/ncas/alerts/aa22-055a
  5. https://www.africacybersecurityconference.com/document/CrowdStrike_GTR_2019.pdf

 

Lektor

Dávid Kosť pracuje v oblasti kybernetickej bezpečnosti profesionálne od roku 2013. Aktuálne na pozícii vedúceho oddelenia threat intelligence v rámci Merck Group a na pozícii konzultanta v rámci Security Operation Center (SOC) for friends and family. Predtým pracoval ako hlavný analytik v rámci SOC a incident response na CSIRT-MU (na Masarykovej univerzite v Brne).

 

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU vedú Martin Mihalovič a Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Ladislav Hudec.

 


Ďalšie semináre informačnej bezpečnosti na FIIT STU v Bratislave v LS 2021/22