Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

21. marca 2022 o 17.00 hod.
na platforme Microsoft Teams

Registračný formulár: forms.gle/hkeoanfx22dDDFEH8
Registrácia je otvorená do 20. marca, 23.59 hod.

Odkaz na seminár bude zaregistrovaným odoslaný tesne pred jeho začiatkom. Stačí sa bez problémov pripojiť aj v inkognito okne, nevyžaduje sa žiadne prihlásenie prostredníctvom MS Teams.

 

Anotácia

Predstavíme si základy používania automatizačného nástroja Ansible na Linuxe aj Windowse. Postavíme si automatizovane mini ukážkovú infraštruktúru: Elasticsearch cluster+Kibana a Windows+Sysmon, ktorý bude posielať logy do Elasticsearchu. Spravíme si na to Ansible playbook, napíšeme Ansible role a otestujeme pomocou nástroja Molecule. Možno si povieme niečo o Ansible Tower/AWX, ak zostane čas.

 

Príprava na seminár

Príprava nie je potrebná. Odporúčame len sledovať a neskôr si vyskúšať.

Pre tých, ktorí by si chceli všetko hneď skúšať, odporúčame pripraviť si 4 VM podľa diagramu na github a mať nainštaovaný Linux alebo Windows s WSL a Docker.

Kód: https://github.com/j91321/sib-workshops/tree/main/ansible

 

Lektor

Ján Trenčanský vyštudoval bakalársky program na FIIT STU (štúdium, ktoré trvalo dlhšie, akoby rád priznal). Popritom pracoval v IT Operations, dnes už bývalej Zuno banke. Potom chvíľu pracoval pre ESET, následne dlhšiu dobu pre Binary Confidence. Dnes opäť pracuje pre ESET na pozícii Security monitoring specialist. Občas prispieva do open-source projektov zameraných na bezpečnosť, raz sa mu podarilo napísať modul pre metasploit a dodnes sa tým v životopise chváli.

 

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU vedú Martin Mihalovič a Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Ladislav Hudec.

 


Ďalšie semináre informačnej bezpečnosti na FIIT STU v Bratislave v LS 2021/22