Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

28. marca 2022 o 17.00 hod.
na platforme Microsoft Teams

Registračný formulár: forms.gle/hi7HyAfWoj2YGfP19
Registrácia je otvorená do 27. marca, 23.59 hod.

Odkaz na seminár bude zaregistrovaným odoslaný tesne pred jeho začiatkom. Stačí sa bez problémov pripojiť aj v inkognito okne, nevyžaduje sa žiadne prihlásenie prostredníctvom MS Teams.

 

Anotácia

Bezpečnostné incidenty vo firmách sa veľmi zriedkavo týkajú len jedného zariadenia, preto je dôležité vedieť riešenie incidentov a forenzné analýzy škálovať. Nie vždy je možné (a reálne vzhľadom na potrebný čas a zdroje) urobiť zo všetkých napadnutých zariadení kópiu disku či pamäte a tie analyzovať. Často je potrebné reagovať rýchlo a artefakty zanalyzovať okamžite. Na seminári si ukážeme, ako sa to dá pomocou open-source nástroja Velociraptor (a možno si ukážeme aj prepojenie s ďalším open-source nástrojom Timesketch)

 

Lektor

Ján Andraško je sieťový špecialista so zameraním na bezpečnosť IT systémov a sietí, spoluzakladateľ spoločnosti Binary Confidence. Vyštudoval odbor Informačné a zabezpečovacie systémy na Žilinskej univerzite. S problematikou detekcie incidentov má viac ako 14 rokov skúseností, ktoré nadobudol okrem iného ako krypto administrátor, zástupca Security Officera a neskôr operačný manažér Security Operations Centra zabezpečenej siete Európskej komisie – sTESTA. V spoločnosti Binary Confidence vedie tím SOC analytikov, ktorí monitorujú infraštruktúru a riešia bezpečnostné incidenty jej klientov.

 

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU vedú Martin Mihalovič a Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Ladislav Hudec.

 


Ďalšie semináre informačnej bezpečnosti na FIIT STU v Bratislave v LS 2021/22