Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU.

25. apríla 2022 o 17.00 hod.
na platforme Microsoft Teams.

Registračný formulár: forms.gle/Uwcn9zfDd6BvoC4F8
Registrácia je otvorená do 24. apríla, 23.59 hod.

Odkaz na seminár bude zaregistrovaným odoslaný tesne pred jeho začiatkom. Stačí sa bez problémov pripojiť aj v inkognito okne, nevyžaduje sa žiadne prihlásenie prostredníctvom MS Teams.

 

Anotácia

Témou tohto seminára bude malvér cielený na servery – s dôrazom na špecifiká a výhody, ktoré poskytuje útočníkom v porovnaní s bežným malvérom. Bližšie sa pozrieme na malvér nadizajnovaný pre IIS web servery, ktorý si vyskúšame ovládať z pohľadu útočníka a vysvetlíme si, aké techniky naopak používajú výskumníci na odhalenie takýchto hrozieb.

 

Lektorka

Zuzana Hromcová je absolventkou informatiky na FMFI UK v Bratislave a od roku 2016 pôsobí v spoločnosti ESET ako reverzná inžinierka a výskumníčka škodlivého kódu. Jej úlohou je analyzovať aktuálne hrozby a rekonštruovať (najmä cielené) útoky, ktoré potom dokumentuje vo forme odborných publikácií a prednášok na bezpečnostných konferenciách.

 

Seminár informačnej bezpečnosti na FIIT STU vedú Martin Mihalovič a Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Ladislav Hudec.

 


Ďalšie semináre informačnej bezpečnosti na FIIT STU v Bratislave v LS 2021/22