Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Seminár umelej inteligencie na FIIT STU.

6. mája 2021 o 16.00 hod.

Prednáška je prístupná širokej verejnosti.

Registračný formulár: https://forms.gle/TMKaSW19dppkujjh6
Registrácia je otvorená do 5. mája, 23.59 hod.

Prednáška bude prebiehať cez Microsoft Teams. Link dostanú registrovaní účastníci v deň prednášky.

 

Anotácia

Cieľom prezentácie je priblížiť tvorbu AI riešenia. Začneme makroskopickým pohľadom - dozviete sa, čo všetko vplýva na výslednú kvalitu celého produktu.
Následné priblíženie k samotnému AI prinesie mikroskopický vzhľad k celému procesu - potenciálnym pasciam, ale aj dobrým zvykom. Odhalíme čo-to z technológií, štruktúry kódu, ako aj reálnych dát a ich spracovania.
Všetko bude demonštrované na produkte PMcardio - klinickom asistentovi pri vyhodnocovaní echokardiogramov (EKG).

 

Lektor

Boris Vavrík, vďaka dlhoročným skúsenostiam na pozícii seniora v kombinácii s vedomosťami z prírodných vied, dokáže spojiť intuíciu s realitou a urobiť rozhodnutia a procesy v rámci neurónových sietí jednoduchšie interpretovateľné a zbavuje ich tak klasického syndrómu čiernej skrinky (angl. black box). Odkedy nastúpil na palubu Powerful Medical, rozšíril nielen tím softvérových inžinierov, ale aj tím zaoberajúci sa umelou inteligenciou. Prispel takisto k tvorbe viacerých patentov.
Boris Vavrík pracuje v Powerful Medical nielen na pozícii vedúceho oddelenia umelej inteligencie, ale udržiava aj tímového ducha a zodpovedá za komunikáciu medzi oddeleniami. Jeho hlavnou úlohou je premostenie sveta vývojárskeho so svetom manažmentu. Práve vďaka veľmi zodpovednému prístupu Borisa k tejto úlohe je vždy komunikácia medzi týmito svetmi veľmi efektívna.

 

Seminár umelej inteligencie na FIIT STU vedie Ing. Alexander Valach. Garant seminára je doc. Vanda Benešová.