Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Prezident Andrej Kiska dňa 2. júna 2015 vymenoval 26 nových profesorov. V príhovore počas slávnostného ceremoniálu zdôraznil, že aj od nich závisí budúcnosť slovenského školstva.

Medzi vymenovanými bol aj prof. Ing. Pavel Čičák, PhD. v odbore aplikovaná informatika.

 

 

„Asi sa všetci zhodneme na tom, že o tom, aká bude budúcnosť našej krajiny, rozhoduje v prvom rade naše školstvo. Vôbec nie je jedno, či brány našich škôl opúšťajú ľudia kreatívni, hladní po poznatkoch, alebo ľudia, ktorí len budú čakať, že ich len niekto zamestná. Nie je to vôbec jedno, hlavne v prípade krajiny, ako je tá naša. Našu budúcnosť, naše bohatstvo musíme hľadať v ľuďoch – vzdelaných, kreatívnych a tvorivých ľuďoch. Našu budúcnosť musíme stavať na poznatkoch,“ povedal Kiska.

„Žiaľ, Slovensko dnes nepatrí ku krajinám s najlepším školstvom. Budúcnosť našej krajiny, pokiaľ hovoríme o budúcnosti školstva, je neistá. Najšikovnejší mladí ľudia – a je ich veľké množstvo – odchádzajú za kvalitnými vysokými školami do zahraničia. A potom tam aj ostávajú žiť. Ja som presvedčený o tom, že sa s tým nesmieme zmieriť. To, čo sa podarilo vo Fínsku, v Singapure, sčasti aj v Poľsku, sa môže podariť aj na Slovensku. Na to však potrebujeme veľa malých krokov, ktoré musíme byť odhodlaní spraviť. Chcem veriť, že aj tento dnešný krok – vaše menovanie – je jedným z krokov, ktoré povedú k tak očakávanej zmene.“

Prevzaté z prezident.sk