Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Bratislava 6. 10. 2021

FIIT STU a IBM slávnostne otvorili dobudované priestory Slovenskej informatickej knižnice FIIT STU

Študenti a výskumníci FIIT STU v Bratislave majú vďaka partnerstvu s IBM k dispozícii dobudované a vynovené priestory Slovenskej informatickej knižnice FIIT STU (SIK).

„FIIT STU má jednu z najmodernejších a najnovších budov slovenského školstva. Našim študentom sa dlhodobo snažíme zlepšovať interiérové prostredie, vytvárať pre nich kreatívny priestor. Veľmi sa tešíme, že vďaka spolupráci so spoločnosťou IBM môžeme našim študentom prinášať väčší komfort pre ich vzdelávanie, vedecké bádanie aj tímovú prácu. Knižnice sú srdcom univerzít u nás i v zahraničí, sú nielen miestom s množstvom literatúry, ale aj komunitným priestorom. Dobudovanie a rozšírenie priestorov Slovenskej informatickej knižnice FIIT STU našim študentom prinesie nielen viac možností na individuálne a skupinové štúdium, ale aj priestory pre socializáciu a budovanie vzťahov,” povedal prof. Ing. Ivan Kotuliak, PhD., dekan FIIT STU.

„V IBM sa snažíme aktívne budovať spoluprácu s akademickou sférou, pretože investovanie do budúcich generácií je investíciou, ktorá sa nám vždy vráti. Aj preto sme radi podporili dobudovanie a vybavenie priestorov Slovenskej informatickej knižnice na FIIT STU,“ povedal Fridrich Matejík, Country Leader IBM.

Slávnostného otvorenia dobudovaných priestorov sa zúčastnili viacerí významní hostia, vrátane Silvie Stasselovej, generálnej riaditeľky Univerzitnej knižnice v Bratislave, prof. Jána Kyseloviča, generálneho riaditeľa CVTI SR, Dr. Ondreja Látku, predsedu Slovenskej asociácie knižníc, prof. Štefana Stanka z STU, prof. Jozefa Masarika z Univerzity Komenského, Fridricha Matejíka, Country Leadera IBM, Ivana Tomka, HR Managera IBM, viacerých dekanov fakúlt STU a riaditeľa Ústavu manažmentu STU a ďalších.


Tlačová správa: FIIT STU a IBM slávnostne otvorili dobudované priestory Slovenskej informatickej knižnice FIIT STU (Bratislava 6. 10. 2021)