Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

v piatok 23. septembra 2011
od 10:00 do 24:00
nákupné centrum Avion v Bratislave

vedecká show, ktorá predstaví „ľudskú“ stránku vedy a vedcov
s mottom: „Researchers are among us“, „Vedci sú medzi nami“

Príďte sa pozrieť na vynikajúce projekty našich študentov!

Uvidíte úspešné projekty:

 • Inteligentní robotickí futbalisti (Juraj Beláni)
  Dokážu roboti nahradiť živých futbalistov? Výskumníci z FIIT ukážu, čo by dokázala umelá inteligencia, keby sa vedela zbaviť obmedzení robotického tela. Možno uvidíte prvýkrát tím budúcich majstrov sveta. Ak ťa baví programovanie, príď, môžeš si naprogramovať vlastného "futbalistu".
 • Sila nového webu - vyskúšajte pokročilé aplikácie (Michal Holub, Ivan Srba, Dušan Zeleník)
  Webové aplikácie dnes pribúdajú rýchlym tempom. Sami strácame prehľad o tom, čo môžeme nájsť na webe. Našim cieľom je poodhaliť možnosti, ktoré dnes máme a kam sa informačný svet neustále posúva. Príď si pozrieť ukážky pokročilých aplikácií, ktoré ťa určite oslovia!
 • Hraj sa a zároveň pomáhaj vytvárať lepší web (Jakub Šimko, Michal Kompan, Balász Nagy)
  Obľubuješ počítačové hry? Máme pre teba prichystané hneď dve: Little Google Game – hra spočíva v hľadaní slov webovým vyhľadávačom a PexAce, kde hľadáš všetky páry za čo najkratší čas s čo najmenším počtom otočení a zároveň pomáhaš výskumu. Príď sa zahrať, pomôžeš výskumu!
 • Ovládať počítač gestami rúk, to by bolo cool! (Andrej Fogelton)
  Vo svete počítačov sa do popredia dostávajú nové, efektívnejšie spôsoby komunikácie s nimi. Napríklad, pohybmi rúk sa dá ovládať prezentácia fotografií, k čomu stačí webkamera a samozrejme vhodný softvér. Chceš si vyskúšať, ako bude počítač vedieť sledovať tvoju ruku? Príď a skús na vlastnehj koži!
 • The Simulated Car Racing Championship 2011 (Adam Brček, Marek Briš, Vojtech Juhász, Juraj Kosmeľ, Ivan Valenčík)
  Patríš medzi najlepších pilotov simulácií automobilových pretekov? Poznáš dôverne tituly ako Need For Speed alebo Live For Speed? Nechýbajú ti skúsenosti a odvaha? Tak príď a zmeraj si sily s autopilotom, ktorého sme vyvinuli! Dokáž, že si lepší:-)
 • Hovoriaca mapa (Alena Kovárová, Viktor Meszáros)
  Ako môže byť vyučovanie zaujímavé? Napríklad na hodine geografie použijeme hovoriacu mapu. Príď a zistíš, ako to celé funguje!
 • Prechádzka virtuálnou FIIT (Filip Hlaváček, Ján Hudec, Alena Kovárová, Pavol Mešťaník, Matúš Novotný, Michal Palček, Ivan Polko)
  Vďaka počítačovým technológiám budeš sa môcť poprechádzať v budove, ktorá sa ešte len stavia. Priamo na obrazovke počítača uvidíš vnútro aj vonkajšok budovy, budeš sa v nej môcť pohybovať a preskúmavať jej chodby a miestnosti. Ako sa dostať napr. na študijné oddelenie? Kde nájsť učiteľa? To všetko program zvláda. Príď sa poprechádzať v novej budove!
 • Urob krok pre svoje zdravie (Pavol Bielik, Peter Krátky, Štefan Mitrík, Michal Tomlein)
  Existuje veľa štúdií, ktoré ukazujú dôležitosť pohybu a tiež aj zdravého stravovania. Pohybová aktivita chýba ľuďom všetkých vekových skupín. Na to, ako to zmeniť, sa zamerali aj mladí výskumníci, ktorí sa zamerali na deti ako cieľovú skupinu a svoj projekt Move2Play postavili na ich motivácii. Práve mobilný telefón si vybrali na tento účel. Ako? Príď, dozvieš sa viac!
 • The Green Game: More Green More Fun (Eduard Kuric, Vladimír Mihál, Karol Rástočný)
  The Green Game ponúka v prostredí webu nový zaujímavý štýl kombinácie zábavy a vzdelania v jednom. Formou budovateľskej stratégie v reálnom čase sa hráč vnára do herného sveta, v ktorom je prvoradá naša Zem a život na nej (životné prostredie). Príď si zahrať! Tvojou úlohou bude riešiť vážne environmentálne problémy spôsobom, aký uznáš za vhodný a prostriedkami, ktoré si vyberieš. K dispozícii budeš mať najnovšie existujúce aj navrhované ekologické technológie, ktoré ti uľahčia úlohu.
 • Počítače, ako ich nepoznáte (Valéria Harvanová, Ondrej Perešíni, Mária Pohronská, Martin Vojtko)
  Príď sa pozrieť na počítače, ako ich nepoznáš! Nahliadni do vnútra meteorologickej staničky, skús zistiť, ako funguje špeciálny šifrovací USB kľúč a objav nové možnosti ochrany našich lesov. Všetko toto si môžeš nielen pozrieť, ale aj vyskúšať a pochopiť - už sa na teba tešíme!
 • Pozvánka (406 kB)