Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

V dňoch 31. októbra - 1. novembra 2008 sa v Prahe, Bratislave, Brne a Ostrave uskutočnila tímová programátorská súťaž ACM CTU Open Contest 2008.

Súťaže sa zúčastnilo 79 tímov (+ 1 nesúťažný) z univerzít Česka a Slovenska. V Bratislave to bolo 20 tímov (+ 1 nesúťažný) zo Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave, Univerzity Komenského v Bratislave a Žilinskej Univerzity (sponzor: firma Gratex International a Nadácia pre rozvoj informatiky).

V súťaži zvíťazil tím Univerzity Komenského v Bratislave (7 akceptovaných z 9 zadaných príkladov) pred dvoma tímami MFF UK v Prahe (ČR) - 6 a 5 akceptovaných. Na 5. mieste skončil tím FIIT STU v Bratislave, ktorý tvorili študenti bakalárskeho štúdia študijného programu Informatika - Michal Lohnický, Márius Šajgalík a Daniel Švoňava - 5 akceptovaných (2. miesto v SR). Rovnako aj na 7. mieste Jozef Janosik, Martin Labaj a Karol Rástočný - 4 akceptované príklady (3. miesto v SR).

Oba naše tímy budú reprezentovať našu univerzitu na stredoeurópskom regionálnom kole ACM ICPC vo Vratislave (= Wroclaw, Poľsko) v novembri tohto roku.

Ďalšie umiestnenia nájdete vo výsledkovej listine a k dispozícii sú aj zadania príkladov.

Rebríček (obtiažnosti?) tímami odovzdaných príkladov, ktoré boli akceptované:

poradie     príklad     počet odovzdaných
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
e
b
h
f, i
c,d
a
g
75,9 %
48,1 %
17,7 %
7,6 %
5,1 %
1,3 %
0,0 %

Pozrite si fotky.