Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU
Termín: 13. december 2019
Miesto: Aula Magna (-1.61 na 1. PP) FIIT STU v Bratislave
na Ilkovičovej 2 (v Mlynskej doline)
GPS: 48.153429, 17.071716
MHD: autobusy 31, 39 (príp. 30, 32, 37, 92, 192) zastávka ZOO;
električky 6 a autobusy 28, 29 zastávka Botanická

Ako nás nájdete >>>
Čas: 9.00 - (cca) 13.00 hod.

PROGRAM

  7.45 -   9.00   Registrácia
Chodba 1. NP

  9.10 - 10.30   Informácie o FIIT STU, prijímacom konaní, štúdiu, študijných programoch
Informácie o súťaži ProFIIT, NET@FIIT a študentskom živote

Aula Magna (-1.61 na 1. PP)

10.30 - 13.00   Prezentácia a ukážky študentských projektov
Chodba 1. PP a priestory vybraných laboratórií

10.45 - 11.45   Prezentácie IT spoločností
Chodba a učebne na 1. PP


 

PREZENTÁCIE IT SPOLOČNOSTÍ

Miestnosť: Aula Magna (-1.61 na 1. PP)

10.45 - 11.15   Ako prebieha Automatizacia a zlepsovanie procesov v AT&T (spoločnosť AT&T)
Čo je súčasťou práce Transformation Officu, ktorý má za úlohu zlepšovanie procesov a automatizáciu? Čo sú to a ako fungujú AGILE a SCRUM metodológie? Dozviete sa o navrhovaní nových riešení pomocou Design Thinking a tiež, aké programovacie jazyky sa využívajú v AT&T pri automatizácii a akým spôsobmi doručujeme výsledky zákazníkom.
11.15 - 11.45   Výskumné laboratórium Esetu (Peter Košiná)
Aktuálne bezpečnostné hrozby z internetu, demonštrácia niektorých škodlivých kódov a ochrana proti nim.


Uvidíte tieto zaujímavé projekty:

 

PREZENTÁCIE ŠTUDENTSKÝCH PROJEKTOV V PRIESTOROCH CHODBY

• Chodba na 1. NP

1 - Elektrická formula - STUBA Green Team (Martin Lučan, Terézia Spišiaková)
Budeš mať možnosť spoznať študentský projekt STUBA Green Team, v rámci ktorého študenti navrhujú a konštruujú formulu na elektrický pohon a zúčastňujú sa s ňou na medzinárodných súťažiach Formula Student. Uvidíš, ako môžeš využiť vedomosti nadobudnuté na prednáškach v praxi.


• Chodba na 1. PP juh

2 - Všetko o štúdiu na FIIT
Chceš vedieť viac o štúdiu, študijných programoch, prijímacom konaní? O príležitostiach a súťažiach, ktoré sme pre vás pripravili? Neváhajte, príďte a spýtajte sa.

3 - AMAVET
Asociácia pre mládež, vedu a techniku na Slovensku ako občianske združenie, ktoré vytvára podmienky pre nádejných mladých vedcov. Pomáha napĺňať predstavy žiakom i študentom, ale sme tu i pre pedagógov či rodičov a vedieme spolu s nimi deti a mládež k zmysluplnému tráveniu voľného času.

4 – 10 Stánky partnerov FIIT
AT&T, Softec, Unicorn, Pixel Federation, PwC, Siemens

11 - Všetko o štúdiu na FIIT
Chceš vedieť viac o štúdiu, študijných programoch, prijímacom konaní? O príležitostiach a súťažiach, ktoré sme pre vás pripravili? Neváhajte, príďte a spýtajte sa.


• Chodba na 1. PP sever

12 - Aj Ty v IT (Barbora Dančová)
Projekt AJ Ty v IT ťa presvedčí, že informatika je to správne miesto pre dievčatá. Získajú dobré vzdelanie, dobre platenú prácu a množstvo zaujímavých kolegov. Zastav sa na slovíčko.

13 - Best
Chceli by ste spoznať zaujímavých ľudí z rôznych kútov sveta, cestovať „as cheap as possible“, zabávať sa a popritom nadobudnúť nejaké tie vedomosti a zručnosti z vášho odboru?

14 - YNET
Viac ako len internátne internetové pripojenie.

15 - Behaviorálna biometria - správanie ako kľúč (Kamil Burda)
Vedeli ste, že pohyby prstom po dotykovej obrazovke smartfónu alebo pohyby myši na webových stránkach môžu o vás prezrádzať mnohé vlastnosti, vrátane vašej identity? Príďte sa dozvedieť viac o tzv. behaviorálnej biometrii a možnosti jej využitia. Budete mať možnosť vyskúšať si aplikáciu, ktorá na základe pohybu rúk v priestore automaticky určí, či má človek pohybové obmedzenia.

16 - Breyslet
Pomocou náramku Breyslet je zabezpečené monitorovanie zdravotného stavu starších alebo chorých osôb. Náramok v pravidelných intervaloch zaznamenáva údaje o polohe a zdravotnom stave. Ide o meranie tepu, teploty a okysličenia krvi. Taktiež má náramok funkciu na detekciu pádu. Vďaka náramku Breyslet už nemusí zbytočne vyhasnúť ľudský život len preto, že pomoc neprišla včas a blízky nemali informácie o zdravotnom stave svojich najbližších.

17 - Gridbox: Modelovanie a simulácie (nielen) elektrických sietí (Richard Mocák, František Ďurana)
Gridbox je vizionárska webová aplikácia spustiteľná z internetového prehliadača, umožňuje modelovať a upravovať elektrické siete reprezentujúce mikrogrid a integrovať ich s ďalšími simulačnými a monitorovacími softvérmi. Ovládanie je prispôsobené pre potreby osobných počítačov ale aj mobilných zariadení.

 

PREZENTÁCIE V LABORATÓRIÁCH

• Chodba na 1. NP juh

18 - Chyť internet do svojich rúk - Cisco Networking Academy (Alexander Valach)
Chceš sa stať sieťovým špecialistom, poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? Určite zamier do Cisco sieťovej akadémie, kde nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúceho sieťara. (lab. 1.04)


• Chodba na 1. NP sever

19 - ESLAB: laboratórium vnorených systémov (Tibor Krajčovič)
Uvidíš mikropočítače vyvinuté v rámci projektov, logické analyzátory, emulátory, programátory, MP vývojové kity, XILINX vývojové kity. (lab. 1.35)


• Chodba na 3. NP sever

20 - UXI@FIIT: Laboratórium, ktoré treba zažiť! (Róbert Móro)
Nudia ťa bežné weby alebo mobilné appky? Zdajú sa ti neprehľadné či ťažko použiteľné? Predstavíme ti najmodernejšie výskumné cetrum používateľského zážitku na svete, v ktorom s využitím množstva senzorov skúmame, ako ľudia pracujú s počítačmi, surfujú na webe, sledujú TV alebo používajú mobilné appky. Výskumné centrum zahŕňa tri pracoviská, ktoré sú vybavené senzormi sledovania pohľadu (eyetracking), hĺbkovými kamerami pre záznam emócií a rozličnými ďalšími fyziologickými senzormi (EEG pre monitorovanie synaptických potenciálov nervových buniek mozgu, EKG, vodivosť kože, teplota, tlak). (lab. 3.29)


• Chodba na 4. NP sever

21 - Laboratórium počítačového videnia a grafiky
Laboratórium počítačového videnia a grafiky slúži predovšetkým pre výskum. Odborné aktivity pokrývajú oblasti počítačového videnia, počítačovej grafiky, virtuálnej reality, rozšírenej reality ako i nové metódy interakcie človeka s počítačom. Laboratórium poskytuje vybavenie pre výskum v oblasti rozšírenej reality (Augmented reality): systém pozostávajúci z veľkoplošnej priehľadnej projekčnej fólie, viaceré projektory, štyri senzory Kinect, a kamery. Výkonné PC s vysokokapacitnými grafickými kartami NVidia slúžia predovšetkým pri trénovaní modelov hlbokých neuróných sietí. (lab. 4.46)


• Chodba na 5. NP sever

22 - IT v doprave (Matej Drha, Jakub Marinčič)
Autá sú v dnešnej dobe tvorené veľkým množstvom rôznych procesorov a senzorov. Niekedy chceme vedieť informácie, ktoré si vymieňajú. Inokedy je pre nás zaujímavé analyzovať dopravu ako celok, prípadne navrhovať rôzne zlepšenia pre cestovanie pasažierov na dlhšie trasy. Poznáš tie monitory v autobusoch v sedačkách cestujúcich? Tak si sa už stretol s prácou našich študentov :) (lab. 5.36)


Staňte sa aj vy súčasťou Fakulty informatiky a informačných technológií!

Každý tu má šancu preštudovať sa medzi najlepších.

Prijímacie konanie na bakalárske štúdium >>>