Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

 

Girl’s Day je celosvetový deň žien v informačných a komunikačných technológiách (IKT), ktorý sa každoročne koná ŠTVRTÝ ŠTVRTOK ŠTVRTÉHO MESIACA.

Ssiedmy ročník sa uskutočňuje, vzhľadom na aktuálnu situáciu s COVID-19, v náhradnom termíne online formou.

Cieľom je prezentovať odbor IKT dievčatám vo veku 14 - 18 rokov, ukázať im jeho atraktívnu stránku a následne perspektívne pracovné možnosti.

Podniky, inštitúcie a organizácie na celom Slovensku príjmu v tento deň vo svojich priestoroch dievčatá, stredoškoláčky. Program, ktorý im pripravia, sa bude týkať informatiky a techniky, diskusií na tému práce v týchto sektoroch, možností uplatnenia pre ženy.

Podujatie v rámci Slovenska organizačne zabezpečuje občianske združenie Aj Ty v IT.

Viac o podujatí nájdete na stránke: www.girlsday.sk.

 

Girl´s Day na FIIT

8. októbra 2020 od 10.00 do 13.30 hod.

PROGRAM

10.00 - 10.10 registrácia
10.10 - 10:30 otvorenie
10.30 - 13.30 program

3D laboratórium (Juraj Petrík, Juraj Vincúr)
Predstavíme ti miesto, kde sa môžeš počas štúdia realizovať. Počas workshopu ti ukážeme základy IoT (internetu vecí), 3D modelovania a 3D tlače, robotiky a aj niečo z virtuálnej reality (HTC Vive).

ESLAB: laboratórium vnorených systémov (Tibor Krajčovič)
Uvidíš mikropočítače vyvinuté v rámci projektov, logické analyzátory, emulátory, programátory, MP vývojové kity, XILINX vývojové kity.

Chyť internet do svojich rúk - Cisco Networking Academy (Alexander Valach)
Chceš sa stať sieťovým špecialistom poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? Určite zamier do Cisco sieťovej akadémie, kde nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúcu sieťarku.

Molpirlab - IT v doprave
Autá sú v dnešnej dobe tvorené veľkým množstvom rôznych procesorov a senzorov. Niekedy chceme vedieť informácie, ktoré si vymieňajú. Inokedy je pre nás zaujímavé analyzovať dopravu ako celok, prípadne navrhovať rôzne zlepšenia pre cestovanie pasažierov na dlhšie trasy. Poznáš tie monitory v autobusoch v sedačkách cestujúcich? Tak si sa už stretla s prácou našich študentov.


Stránku priebežne aktualizujeme.