Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

LUS je projekt Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (STU) pre všetkých stredoškolákov a budúcich maturantov plný zaujímavých prezentácií a prednášok, na ktorých sa dozvedia všetko, čo chcú vedieť o univerzite a jej fakultách, čo a ako sa u nás učí i skúma.

5. - 7. septembra 2018, teda presne od stredajšieho rána do piatkového popoludnia. Striedavo v Bratislave a Trnave.

Účastníci Letnej univerzity pre stredoškolákov získajú titul ambasádora STU. Ambasádori dostávajú priamo z prostredia STU informácie o aktuálnom dianí, pripravovaných podujatiach, možnostiach štúdia... Vďaka nim sa tieto novinky môžu dozvedieť aj ich spolužiaci a kamaráti.

na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave

5. septembra 2018
14.15 - 16.45 hod.

na Ilkovičovej 2 (v Mlynskej doline)

Predpokladaný časový harmonogram:

14.15 - 14.45 Privítanie (Aula Minor - Malá aula na 1. PP)
14.30 - 15.15 Výskumné laboratórium Esetu(Aula Minor - Malá aula na 1. PP)
15.15 - 15.25 Prehliadka priestorov (DigiLab, CPU...)
15.25 - 16.45 Prezentácie projektov (laboratória na 1., 3., 4., 5. NP)

ČO NA VÁS ČAKÁ?

Chyť internet do svojich rúk - Cisco Networking Academy (Pavol Helebrandt)
Chceš sa stať sieťovým špecialistom, poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? V Cisco sieťovej akadémii nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúceho sieťara.

UXI@FIIT: Laboratórium, ktoré treba zažiť! (Jozef Tvarožek)
Nudia ťa bežné weby alebo mobilné appky? Zdajú sa ti neprehľadné či ťažko použiteľné? Predstavíme ti najmodernejšie výskumné centrum používateľského zážitku na svete, v ktorom s využitím množstva senzorov skúmame, ako ľudia pracujú s počítačmi, surfujú na webe, sledujú TV alebo používajú mobilné appky. Výskumné centrum zahŕňa tri pracoviská, ktoré sú vybavené senzormi sledovania pohľadu (eyetracking), hĺbkovými kamerami pre záznam emócií a rozličnými ďalšími fyziologickými senzormi (EEG pre monitorovanie synaptických potenciálov nervových buniek mozgu, EKG, vodivosť kože, teplota, tlak).

ESLAB: laboratórium vnorených systémov (Tibor Krajčovič)
Uvidíš mikropočítače vyvinuté v rámci projektov, logické analyzátory, emulátory, programátory, MP vývojové kity, XILINX vývojové kity.

3DLab (Juraj Petrík)
Predstavíme ti miesto, ktoré je vybavené výkonným počítačovým systémom a niekoľkými 3D I/O zariadeniami (leap motion, 3D myš SpaceNavigator, tri prepojené 3D monitory a okuliare HTC Vive), ktoré umožňujú riešiť komplexné softvérové modely v 3D priestore s využitím virtuálnej a rozšírenej reality.

Viac o LUS nájdete na stránkach STU >>>