Prejsť na obsah
TP Cup

Chcete vidieť nápady, ktoré majú potenciál
a sú "Made in FIIT STU"?

Nenechajte si ujsť 3. júna 2021 v čase 9.00 - 14.00 hod. online finále súťaže: https://fb.me/e/4yHYWVMF6

Počas finále sa krátkymi akčnými 90-sekundovými prezentáciami predstaví všetkých 19 tímov tohtoročného predmetu Tímový projekt.

 

Pozrite si záznam podujatia na Youtube.

 

Program

  9.00 -   9.15 Otvorenie finále, vyhlásenie finalistov, losovanie poradia
  9.15 -   9.50 Prezentácie 4 finalistov
  9.50 - 10.00 PRESTÁVKA
10.00 - 10.45 Akčné prezentácie všetkých 19 tímových projektov
11.05 - 11.00 Vyhlásenie víťazov

 

FINALISTI

 

Blockpay ako platobná brána pre e-shopy

  Tím 04 - Blockchain Impostors: Filip Hoffmann, Patrik Honíšek, Michal Hunák, Tomáš Junas, Miroslav Jurkech, Lukáš Machata, Matej Martinkovič
  vedúci: Kristián Košťál
  web: https://team04-20.studenti.fiit.stuba.sk/
  video: youtu.be/GA381iTQKjM a facebook.com/FIIT.STU/videos/2595710857403718
  opis: BlockPay je platobná brána, ktorá umožňuje eshopom ponúkať rôzne spôsoby platby pre zákazníkov. S použitím BlockPay môžu zákazníci platiť fiat (teda klasickými menami) ale aj kryptomenami, pričom môžu používať rôzne fiat platobné procesory (napr. paypal, ayden alebo stripe) alebo rôzne kryptomeny, ako je bitcoin, ethereum, dogecoin a iné. Pre eshop v tom nie je žiadny rozdiel – BlockPay spracuje platbu a prepošle eshopu len prednastavenú menu, ktorú eshop chce dostávať. Eshop si môže nastaviť, či chce prijímať iba kryptomeny alebo iba fiat, resp. ich kombináciu, a taktiež vybrať iba preferované meny. Transparentnosť riešenia je opretá o Blockchain technológie – sú použité na zápis informácií počas celého spracovávania platby.
  Viac nájdete na TouchIT: touchit.sk/blockpay-ako-platobna-brana-pre-e-shopy/

 

ASR: Určovanie kvality olivového oleja

  Tím 05 - Mikasa: Simona Klučková, Maroš Kollár, Jakub Kučečka, Zuzana Popovcová, Mária Rajníková, Alena Valová
  vedúci: Marta Prnová a Martin Sabo
  web: https://team05-20.studenti.fiit.stuba.sk/
  video: youtu.be/tsl5obzI1Vk a facebook.com/FIIT.STU/videos/318979846504882
  opis: Až 80 % svetovej produkcie predávaného a deklarovaného extra panenského olivového oleja je zamieňaného za menej kvalitný. Preto je dôležité odhaliť tieto výrobky, aby ľudia dostali kvalitu, za ktorú si v obchodoch platia. Aplikácia ASR od tímu Mikasa umožňuje automatické vyhodnocovanie kvality olivového oleja rýchlo a spoľahlivo. Tento produkt vie s veľkou istotou správne identifikovať kvalitu testovaných vzoriek oleja. Pri oleji ale zďaleka nekončí a vie rozpoznávať aj ďalšie “pachy,” či už na kvalitatívne spracovanie, no napríklad aj na identifikáciu respiračných ochorení.
  Viac nájdete na TouchIT: touchit.sk/asr-urcovanie-kvality-olivoveho-oleja

 

WorkZone: rezervačný systém + Kubernetes klaster

  Tím 11 - Pandas: Tomáš Baláž, Nikoleta Hroncová, Lukáš Lačný, Jakub Macko, Jakub Manina, Jana Polláková a Veronika Magdaléna Rajňáková
  vedúci: Peter Bakonyi
  web: https://team11-20.studenti.fiit.stuba.sk/
  video: youtu.be/-EsY7lMgpmc a facebook.com/FIIT.STU/videos/31010267723445
  opis: FIITka otvára nové coworkingové priestory, tak ich príď vyskúšať. Tím Pandas v rámci tímového projektu vytvoril rezervačný systém pre coworking, v ktorom si naši študenti vedia rezervovať miesto v Silent zóne (kde sa môžu nerušene sústrediť na svoje projekty) alebo mítingovú miestnosť pre spoločné dumanie, diskusie a tímovú prácu. Vo vytvorenej aplikácii si taktiež môžu pozrieť kalendár nadchádzajúcich podujatí, prípadne v archíve nájsť záznamy podujatí, ktoré nestihli.
  Si FIITkár, odovzdávaš projekty a si v strese, či to Turing zvládne? Spadol Askalot? Pandasákmi navrhnutý fakultný cluster obslúži všetky fakultné aplikácie, dodá im stabilitu a vysokú dostupnosť. Máte sa na čo tešiť.
  Viac nájdete na TouchIT: touchit.sk/workzone-rezervacny-system-kubernetes-klaster

 

VRLab – Laboratórium vo virtuálnej realite určené pre výučbu a simuláciu elektrických obvodov

  Tím 16 - SONET: Viktor Beňo, Ľubomír Kurčák, Erik Paľa, Patrik Tománek
  vedúci: Juraj Vincúr
  web: https://team16-20.studenti.fiit.stuba.sk/
  video: youtu.be/DVCG4el0P1c a facebook.com/FIIT.STU/videos/4359290330750004
  opis: VRLab je laboratórium vo virtuálnej realite určené na simuláciu elektrických obvodov, má ambíciu pomáhať pri dištančnom vzdelávaní. Používatelia majú k dispozícii elektrické súčiastky, ktoré si môžu modifikovať, alebo pre ne implementovať vlastné modely pomocou SPICE špecifikácie. Spájaním súčiastok si vo virtuálnej realite môžu vytvárať vlastné obvody, pričom im VRlab generuje schému obvodu a umožňuje vygenerovať si aj SPICE kód pre daný obvod. Samozrejmosťou je možnosť meniť parametre súčiastok priamo počas simulácie. Výsledky simulácie sú zobrazované numericky aj graficky.
  Ako "fancy" prvok študentský tím pridal do Vrlabu možnosť poskladať si vlastnú motokáru s 3 parametrizovateľnými komponentmi, pre ktoré si môžu vytvoriť vlastné obvody a následne sa na nej previezť po laboratóriu.
  Viac nájdete na TouchIT: touchit.sk/vrlab-laboratorium-vo-virtualnej-realite-urcene-pre-vyucbu-a-simulaciu-elektrickych-obvodov