Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU

Termín: 13. december 2013

Pozrite si prezentáciu >>> (.pdf 4 MB)

Miesto: V Turingovej veľkej učebni (-1.58 na 1. PP) FIIT STU v Bratislave
na Ilkovičovej 2 (v Mlynskej doline)

GPS: 48.153429, 17.071716

MHD: autobusy 31, 39 (príp. 30, 32, 37, 92, 192) zastávka ZOO;
električky 4, 5, 6, 9 a autobusy 28, 29 zastávka Botanická

Ako nás nájdete >>>

Čas: 8:45 - 13:00
Program: Informácie o FIIT STU, prijímacom konaní, štúdiu, študijných programoch
Informácie o súťažiach ProFIIT a IIT.SRC Junior, študentskom živote
Prezentácia a ukážky študentských projektov

Uvidíte zaujímavé projekty:

 • 1 - FIIT
  Chceš vedieť viac o štúdiu, študijných programoch, prijímacom konaní? O príležitostiach a súťažiach, ktoré sme pre vás pripravili? Neváhajte, príďte a spýtajte sa.

 • 2 - Hardvér (Maroš Ďuríček, František Kudlačák, Dominik Macko)
  Ako sa zabaviť programovateľnými obvodmi? Ak porazíš naprogramovaného hráča v Pongu, stačí už len dekódovať ASCII znaky. Príď do stánku a vyskúšaj, kto je lepší.

 • 3 - Mobilné aplikácie (Ján Antala, Michal Čerňanský, Vladimír Sudor, Lukáš Turský)
  Poznáš aplikácie iTransit, viamo, radia.sk či zlavadna.sk? Na ich vývoji sa podieľali aj naši študenti. Príď do stánku a dozvieš sa o vývoji aplikácií viac.

 • 4 - Eyeblink (Tomáš Drutarovský, Andrej Fogelton)
  Syndrómom suchého oka trpí väčšina ľudí pracujúcich s PC, je to najmä kvôli zníženiu počtu žmurknutí pri práci pred monitorom. Eyeblink dáva pozor, aby ste to napravili. V stánku si môžeš vyskúšať algoritmy na sledovanie hlavy, očí a detekcii žmurkania.

 • 5 - Bezpečnosť v sieťach (Jaroslav Abaffy)
  Sú wifi siete dostatočne bezpečné? Príď do nášho stánku, tu sa môžeš naučiť ako sa dá získať heslo k slabo zabezpečenej wifi sieti, ako funguje TCP/IP protokol, nadviazanie klient server komunikácie, ako sa dá odchytiť komunikácia tzv. man-in-the-middle útokom.

 • 6 - Rozqvicka (Jozef Tvarožek)
  Zábavné aj náročné, matematické aj informatické úlohy! Príďte si rozcvičiť hlavu. Rozlúšti matematickú alebo programátorskú úlohu.

 • 7 - Cisco Networking Academy (Boris Dado, Pavol Helebrandt, Jan Skalný)
  Chceš sa stať sieťovým špecialistom, poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? Určite zamier do Cisco sieťovej akadémie, kde sa nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúceho sieťara.

 • 8 - Zábava počas cestovania (Rastislav Bencel, Andrej Kincel, Jan Mato, Peter Pištek, Martin Polak, Viliam Straka)
  Aj vy sa pri cestovaní nudíte? Príďte si k nám pozrieť, ako by mohol fungovať multimediálny systém vo vlaku, ako spravovať flotilu autobusov s kompletným servisom pre cestujúcich. Zoznámite sa s aplikáciou, použiteľnou pri rôznych turistických sprievodcoch.

 • 9 - Virtuálna FIIT/ Čo všetko je v QR kódoch (Lukáš Cáder, Martin Dušek, Jaroslav Dzurilla, Roland Gášpár, Martin Londák, Michal Ševčík, Matej Toma, Alena Kovárová)
  Na začiatku semestra študenti zisťujú svoj rozvrh a následne, kde sa dané učebne nachádzajú. Prváci to majú najťažšie, no s našou aplikáciou sa nestratia. Možno ich zaujíma aj čo je v jedálni na obed alebo kedy im ide autobus zo školy. To všetko a ešte oveľa viac skrýva jedna mobilná aplikácia.

 • 10 - FIITAPIXEL (Peter Krátky)
  Rozvíjaj a ukáž aj svoj umelecký talent a kreativitu. Zdielaj s ostatnými študentami svoj pohľad na svet cez objektív, zachyť na fotografiách svoje emócie a zapoj sa do súťaže o zaujímavé ceny.

 • 11 - Speekle - logopedická hra, ktorá dobila slovenskú startupovú scénu (Veronika Štrbáková, Miroslav Šimek, Ondrej Galbavý, Peter Demčák, Michal Barla)
  Vysvetliť a namotivovať dieťa predškolského veku na pravidelné opakovanie určitých zvukov pri odstraňovaní rečových porúch je úloha, pri ktorej sa zapotia aj profesionálni logopédi. Vytvorili sme aplikáciu riešiacu problém domáceho precvičovania výslovnosti pomocou jednoduchých hier. Príďte si pocvičiť jazýček a zlepšiť si výslovnosť!

 • 12 - Ako funguje telekomunikačný operátor (Miroslav Babják, Martin Nagy, Dominik Tamaškovič)
  2G, 2.5G, 3G, 4G... Máš v tom zmätok? Chceš vidieť malú mobilnú sieť, zapojiť do nej rôzne zariadenia a telefonovať z nich na vlastný mobil? Chceš vedieť, ako fungujú siete telekomunikačných operátorov? Určite sa zastav v našom stánku, máš jedinečnú možnosť stať sa na moment telekomunikačným operátorom!

 • 13 - Vývoj hry pomocou Microsoft Kinect a LeapMotion (Kamil Burda, Rudolf Grežo, Marek Hasin, Lukáš Kohútka, Martin Nagy)
  Otestuj prvý prototyp hry, ktorej účelom je pomoc pacientom postihnutých detskou mozgovou obrnou. Ovládacím prvkom hry je telo hráča snímané senzormi Microsoft Kinect a Leap Motion.

 • 14 - Aj Ty v IT (Petra Kotuliaková)
  Projekt AJ Ty v IT vás presvedčí, že informatika je to správne miesto pre dievčatá. Získate kvalitné vzdelanie, dobre platenú prácu a množstvo zaujímavých kolegov. Zastavte sa na slovíčko!

 • 15 - Môže počítač vidieť? (Vanda Benešová)
  Ukáž počítaču predmet a on ho rozpozná. Či už autonómny robot, robot alebo počítačová vizuálna kontrola... i mnohé ďalšie aplikácie využívajú metódy počítačového videnia. Človek jednoducho rozpozná predmety okolo seba, pre počítač je to stále veľká výzva. Predstavíme vám systém, ktorý rozpoznáva trojrozmerné predmety. Môžete si to vyskúšať!

 • 16 - Ovládaj všetko všetkým (Vanda Benešová)
  Aj vás obťažuje hľadanie správneho diaľkového ovládača a jeho nie práve užívateľsky "priateľská" obsluha? Chceli by ste, aby sa rozsvietilo na váš povel? Dnešné technológie umožňujú spôsoby interakcie, o akých sme pred rokmi len snívali. Príďte do nášho stánku vyskúšať si, ako sa dajú ovládať rôzne zariadenia, ako TV, Hifi veža, svetlo alebo PC, novými interakčnými metódami, napr. gestom ruky, hlasovým povelom alebo prudším pohybom ruky držiacej mobil, prípadne jednoduchou mobilnou aplikáciou.

Staňte sa aj vy súčasťou Fakulty informatiky a informačných technológií!

Každý tu má šancu preštudovať sa medzi najlepších.

Prijímacie konanie na bakalárske štúdium.