Prejsť na obsah
Dianie na FIIT STU
Termín: 14. december 2018
Miesto: Aula Magna (-1.61 na 1. PP) FIIT STU v Bratislave
na Ilkovičovej 2 (v Mlynskej doline)
GPS: 48.153429, 17.071716
MHD: autobusy 31, 39 (príp. 30, 32, 37, 92, 192) zastávka ZOO;
električky 4, 5, 6, 9 a autobusy 28, 29 zastávka Botanická

Ako nás nájdete >>>
Čas: 8.45 - (cca) 14.00 hod.

PROGRAM

  7.45 -   9.00   Registrácia
Chodba 1. NP

  8.45 - 10.30   Informácie o FIIT STU, prijímacom konaní, štúdiu, študijných programoch
Informácie o súťaži ProFIIT a študentskom živote

Aula Magna (-1.61 na 1. PP)

10.30 - 14.00   Prezentácia a ukážky študentských projektov
Chodba 1. PP a priestory vybraných laboratórií

10.45 - 12.45   Prezentácie IT spoločností
Učebne na 1. PP)


MAPKA PRIESTOROV 1. PP (pdf; 0,72 MB) 

PREZENTÁCIE IT SPOLOČNOSTÍ

Miestnosť: Aula Magna (-1.61 na 1. PP)

10.45 - 11.15   Výskumné laboratórium Esetu (Martin Červeň)
Aktuálne bezpečnostné hrozby z internetu, demonštrácia niektorých škodlivých kódov a ochrana proti nim.
11.30 - 12.00  
12.15 - 12.45  
Siemens Healthineers: Cesta do vnútra tela (spoločnosť Siemens)
O tom, čo dokáže moderná technika pre zobrazovaciu medicínsku diagnostiku, čomu pritom čelíme a aký má táto práca zmysel.


Miestnosť: Aula Minor (-1.65 na 1. PP)

10.45 - 11.15   Čím je zaujímavý vývoj softvéru pre brzdy v aute? (spoločnosť Continental)
Aktuálne bezpečnostné hrozby z Internetu, demonštrácia niektorých škodlivých kódov a ochrana proti nim.
11.30 - 12.00   Ako pomáha Internet vecí pri parkovaní? (spoločnosť Unicorn)
O tom, ako môžeme využitím internetu vecí predísť dopravným zápcham v mestách.
12.15 - 12.45   Čím je zaujímavý vývoj softvéru pre brzdy v aute? (spoločnosť Continental)
Aktuálne bezpečnostné hrozby z Internetu, demonštrácia niektorých škodlivých kódov a ochrana proti nim.


Miestnosť: Turingova veľká učebňa (-1.58 na 1. PP)

10.45 - 11.15   Ako posielame elektronicky peniaze po celom svete? (spoločnosť QBSW)
Internet banking postavený na najnovších technológiách (Java, microservices) pre fínsku spoločnosť; IT služby pre energetickú belgickú spoločnosť.
11.30 - 12.00   Vaša budúcnosť je správna sféra (spoločnosť Sféra)
Spolupráca s FIIT, Zaujímavé projekty, Technologickí partneri. 

PREZENTÁCIE ŠTUDENTSKÝCH PROJEKTOV V PRIESTOROCH CHODBY

• Chodba na 1. NP

1 - Elektrická formula - STUBA Green Team (Martin Lučan, Terézia Spišiaková)
Budeš mať možnosť spoznať študentský projekt STUBA Green Team, v rámci ktorého študenti navrhujú a konštruujú formulu na elektrický pohon a zúčastňujú sa s ňou na medzinárodných súťažiach Formula Student. Uvidíš, ako môžeš využiť vedomosti nadobudnuté na prednáškach v praxi.


• Chodba na 1. PP juh

2 - Všetko o štúdiu na FIIT
Chceš vedieť viac o štúdiu, študijných programoch, prijímacom konaní? O príležitostiach a súťažiach, ktoré sme pre vás pripravili? Neváhajte, príďte a spýtajte sa.

3 - IASTE
Medzinárodné združenie, ktoré zabezpečuje výmenný program odborných stáží pre študentov technických vysokých škôl. Študentom dáva možnosť vycestovať do 85 členských krajín sveta, kde môžu absolvovať odbornú stáž na akademickej inštitúcii alebo vo firme.

4 - AMAVET
Asociácia pre mládež, vedu a techniku na Slovensku ako občianske združenie, ktoré vytvára podmienky pre nádejných mladých vedcov. Pomáha napĺňať predstavy žiakom i študentom, ale sme tu i pre pedagógov či rodičov a vedieme spolu s nimi deti a mládež k zmysluplnému tráveniu voľného času.

5 - Best
Chceli by ste spoznať zaujímavých ľudí z rôznych kútov sveta, cestovať „as cheap as possible“, zabávať sa a popritom nadobudnúť nejaké tie vedomosti a zručnosti z vášho odboru?

6 - YNET
Viac ako len internátne internetové pripojenie.

7 - Aj Ty v IT (Barbora Dančová)
Projekt AJ Ty v IT ťa presvedčí, že informatika je to správne miesto pre dievčatá. Získajú dobré vzdelanie, dobre platenú prácu a množstvo zaujímavých kolegov. Zastav sa na slovíčko!

8 - Všetko o štúdiu na FIIT
Chceš vedieť viac o štúdiu, študijných programoch, prijímacom konaní? O príležitostiach a súťažiach, ktoré sme pre vás pripravili? Neváhajte, príďte a spýtajte sa.


• Chodba na 1. PP sever

9 - Rozqvicka (Jozef Tvarožek)
Zábavné aj náročné, matematické aj informatické úlohy! Príď si rozcvičiť hlavu. Rozlúšti matematickú alebo programátorskú úlohu.

10 - Navigácia v budovách pre nevidiacich s použitím zariadenia na zmiešanú realitu Hololens (Andrej Hucko, Martin Tamajka)
Zorientovať sa na neznámom mieste môže byť náročné aj pre vidiacich, ešte náročnejšie je to však pre slabozrakých či nevidiacich. Aplikácia Caneless má riešenie. Hololens okuliare spolu s aplikáciou Caneless môžu navigovať v priestore a pomáhajú vyhnúť sa prekážkam pomocou zvuku. V súčasnosti sme vo fáze prvotného prototypovania a zbierania spätnej väzby, takže aj tvoj názor pre nás bude veľmi zaujímavý.

11 - Behaviorálna biometria - smartfón ako kľúč (Kamil Burda)
Postačujú vzory, heslá alebo skenery odtlačkov prstov na bezpečné odomykanie smartfónu? Čo ak ma niekto spoza chrbta pozoruje? Čo ak niekto začne používať už odomknutý smartfón? Dozvieš sa o takzvanej behaviorálnej biometrii, ako alternatíve na zabezpečenie zariadenia, a to aj priebežne počas jeho používania.

12 - Inteligentné parkovanie (Ivan Srba, Stanislav Vnenčák)
Budeš si môcť vyskúšať webovú a mobilnú aplikáciu, ktorá je určená ako pre šoférov (umožňujúca im rýchlo a efektívne zaparkovať), tak aj mestskej polícií a mestám (pomôcť im optimalizovať parkovanie). Navyše na zmenšenom modeli parkoviska, ktorý obsahuje reálne senzory, budeš si tiež môcť skúsiť zaparkovať hračkársky model autíčka. Uvidíš ako celý systém funguje v praxi.

13 - Votter: efektívne rozhodovanie v skupinách (Lukáš Babula, Miroslav Valčičák, Andrej Vítek)
Nevieš sa s kamošmi rozhodnúť kam na pizzu alebo aký film si večer pozrieť? Máme pre teba riešenie! Votter je webová aplikácia poskytujúca rôzne spôsoby hlasovania a umožňuje hlasujúcim vyjadriť ako veľmi sa im možnosť páči. Svet nie je čierno-biely, tak prečo by pre hlasovanie malo stačiť "áno" a "nie"?

 

PREZENTÁCIE V LABORATÓRIÁCH

• Chodba na 1. NP juh

14 - Chyť internet do svojich rúk - Cisco Networking Academy (Pavol Helebrandt)
Chceš sa stať sieťovým špecialistom, poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? Určite zamier do Cisco sieťovej akadémie, kde nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúceho sieťara. (lab. 1.04)


• Chodba na 1. NP sever

15 - Laboratórium, ktoré treba zažiť (Róbert Móro)
Prídeš na stránku, klikáš, skroluješ, no nie a nie nájsť to, čo potrebuješ, a ak sa ti to aj podarí, je to na veľa klikov? Dá sa s tým vôbec niečo spraviť? Príď sa pozrieť, ako sa meria používateľský zážitok, ako sa dá nazrieť do hláv používateľov a na vlastné oči zisti, ako fungujú najmodernejšie senzory na sledovanie pohľadu a vlastne, na čo je to všetko dobré. (lab. 1.26)

16 - ESLAB: laboratórium vnorených systémov (Tibor Krajčovič)
Uvidíš mikropočítače vyvinuté v rámci projektov, logické analyzátory, emulátory, programátory, MP vývojové kity, XILINX vývojové kity. (lab. 1.35)


• Chodba na 3. NP sever

17 - UXI@FIIT: Laboratórium, ktoré treba zažiť! (Róbert Móro)
Nudia ťa bežné weby alebo mobilné appky? Zdajú sa ti neprehľadné či ťažko použiteľné? Predstavíme ti najmodernejšie výskumné cetrum používateľského zážitku na svete, v ktorom s využitím množstva senzorov skúmame, ako ľudia pracujú s počítačmi, surfujú na webe, sledujú TV alebo používajú mobilné appky. Výskumné centrum zahŕňa tri pracoviská, ktoré sú vybavené senzormi sledovania pohľadu (eyetracking), hĺbkovými kamerami pre záznam emócií a rozličnými ďalšími fyziologickými senzormi (EEG pre monitorovanie synaptických potenciálov nervových buniek mozgu, EKG, vodivosť kože, teplota, tlak). (lab. 3.29)


• Chodba na 4. NP sever

18 - Umelecká tvorivosť umelej inteligencie (Lukáš Marták)
Dozvieš sa, čo sú neurónové siete a uvidíš, ako dokážu skladať hudbu, tvoriť zvuky či maľovať obraz. Nahradí umelá inteligencia jedného dňa človeka v umeleckej tvorivosti? Prípadne, bude mu schopná aspoň konkurovať?(lab. 4.46)


• Chodba na 5. NP sever

19 - IT v doprave (Roderik Williger)
Autá sú v dnešnej dobe tvorené veľkým množstvom rôznych procesorov a senzorov. Niekedy chceme vedieť informácie, ktoré si vymieňajú. Inokedy je pre nás zaujímavé analyzovať dopravu ako celok, prípadne navrhovať rôzne zlepšenia pre cestovanie pasažierov na dlhšie trasy. Poznáš tie monitory v autobusoch v sedačkách cestujúcich? Tak si sa už stretol s prácou našich študentov :) (lab. 5.36)


Staňte sa aj vy súčasťou Fakulty informatiky a informačných technológií!

Každý tu má šancu preštudovať sa medzi najlepších.

Prijímacie konanie na bakalárske štúdium >>>