Girl’s Day je celosvetový deň žien v informačných a komunikačných technológiách (IKT), ktorý sa každoročne koná ŠTVRTÝ ŠTVRTOK ŠTVRTÉHO MESIACA.
Cieľom je prezentovať odbor IKT dievčatám vo veku 14 - 18 rokov, ukázať im jeho atraktívnu stránku a následne perspektívne pracovné možnosti.
Podniky, inštitúcie a organizácie na celom Slovensku príjmu v tento deň vo svojich priestoroch dievčatá, stredoškoláčky. Program, ktorý im pripravia, sa bude týkať informatiky a techniky, diskusií na tému práce v týchto sektoroch, možností uplatnenia pre ženy.
Podujatie v rámci Slovenska organizačne zabezpečuje občianske združenie Aj Ty v IT.
Viac o podujatí nájdete na stránke: www.girlsday.sk.
Štvrtý ročník Girl´s Day na Slovensku sa koná
pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky, pána Andreja Kisku.
Girl´s Day na FIIT
27. apríla 2017 od 10.30 hod.
Študovňa
(-1.43 na 1. PP) FIIT STU in Bratislava, Ilkovičova 2
Kreatívna zóna @ FIIT (Juraj Petrík, Juraj Vincúr)
Predstavíme ti miesto, kde sa môžeš počas štúdia realizovať. Počas workshopu ti ukážeme základy IoT (internetu vecí), 3D modelovania a 3D tlače, robotiky a aj niečo z virtuálnej reality (HTC Vive). Na začiatku workshopu si môžeš vybrať na čom chceš pracovať a čo sa chceš naučiť, následne sa skupiniek ujmú mentori a budú ich viesť. Namodelované veci si môžeš vytlačiť na 3D tlačiarni a odniesť so sebou domov. (Kreatívna zóna - RoboLab na 1. PP)
Chyť internet do svojich rúk - Cisco Networking Academy (Ján Lúčanský)
Chceš sa stať sieťovým špecialistom, poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? Určite zamier do Cisco sieťovej akadémie, kde sa nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúceho sieťara. (lab. 1.04 na 1 NP)
ESLAB: laboratórium vnorených systémov (Vladimír Kunštár, Tibor Krajčovič)
Uvidíš mikropočítače vyvinuté v rámci projektov, logické analyzátory, emulátory, programátory, MP vývojové kity, XILINX vývojové kity. (lab. 1.35 na 1. NP)
Spracovanie trojrozmerných vizuálnych medicínskych dát (Martin Tamajka)
V spolupráci s Siemens Healthcare pracujeme na projektoch, ktoré majú uľahčiť prácu lekárom, predovšetkým radiológom. V trojrozmerných snímkach z CT alebo MRI hľadáme automatickými metódami počítačového videnia presné lokalizácie rôznych anomálií. Najviac sa sústreďujeme na segmentáciu mozgu, segmentáciu tumoru a lézií sklerózy multiplex. (lab. 4.46 na 4. NP)
FunCan - Kontroluj si auto (Peter Pištek)
Autá sú v dnešnej dobe tvorené veľkým množstvom rôznych procesorov a senzorov. Všetky časti spolu vedia komunikovať (cez tzv. CAN zbernicu). Vytvorili sme projekt, ktorý monitoruje, čo sa všetko v aute deje a vybrané údaje posiela na centrálny server. Takto si vie napríklad firma kontrolovať v akom stave sú jej služobné autá. (lab. 5.36 na 5. NP)
Laboratórium, ktoré treba zažiť (Róbert Móro)
Prídeš na stránku, klikáš, skroluješ, no nie a nie nájsť to, čo potrebuješ, a ak sa ti to aj podarí, je to na veľa klikov. Znie ti to povedome? Dá sa s tým vôbec niečo spraviť? Príď sa pozrieť, ako sa meria používateľský zážitok, ako sa dá nazrieť do hláv používateľov a na vlastné oči zisti, ako fungujú najmodernejšie senzory na sledovanie pohľadu a na čo je to vlastne všetko dobré. (lab. 3.29 na 3. NP)